Warsztaty Od pop-up book do scenografii. Sosnowiec

Kościelna 11 mapa

piątek 16.10.2020

Warsztaty Od pop-up book do scenografii. Sosnowiec

Świat Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty tworzenia książek przestrzennych „Od pop-up book do scenografii”. Zajęcia będą prawdziwą wyprawą do krainy nieskrępowanej wyobraźni, rozwiną kreatywność i umiejętności plastyczne młodych uczestników. Warsztaty są częścią programu 6. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

W języku polskim „pop-up books” często nazywane są książkami-rozkładankami. Są to trójwymiarowe przestrzenne konstrukcje, wykorzystujące mechanizm otwierania zgiętej kartki papieru. Od tradycyjnej książki różnią się m. in. konstrukcją oraz ruchomymi elementami, które pozwalają na animowanie ilustracji. Tworzy się je poprzez wycinanie i odpowiednie zaginanie papieru, następnie doklejanie przygotowanych elementów na rozłożonej karcie. Po otwarciu takiej karty elementy samoistnie się unoszą lub wprawiane są w ruch. Dzięki tej technice można także tworzyć projekty scenografii teatralnej.

Podczas zajęć odbędzie się prezentacja książek przestrzennych oraz metod ich wykonania, następnie uczestnicy stworzą własne projekty scenografii do wybranych scen ze znanej bajki. Dzieci zbudują przestrzeń, scenografię, z wykorzystaniem kolorowych papierów i innych materiałów, takich jak tkaniny, sznurki, włóczki.

Warsztaty odbędą się w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki w dn. 16 października 2020 w godz. 17.00-18.30. Zapisy przyjmuje Świat Nauki i Fantazji oraz Informatorium (I piętro) Zagłębiowskiej Mediateki najpóźniej do 15 października 2020.

Regulamin warsztatów oraz kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej Biblioteki  www.biblioteka.sosnowiec.pl. Wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartę zapisu można przesłać na adres: informatorium@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczyć osobiście do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie