Warsztaty naukowe – robotyka, eksperymenty, programowanie

Mały Inżynier, ul. Zagrodnicza 8a, Poznań - Winogrady Centrum Kultury w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, Suchy Las
📅 piątek 24.08.2018 do niedziela 02.09.2018
Warsztaty pokazowe w Małym Inżynierze

Koniec wakacji zbliża się nieubłaganie. Za moment cudowne dni laby odejdą w zapomnienie, a powrócą szkolne ławki i prace domowe. Ale koniec urlopu nie musi oznaczać końca wielkich przygód, bo oto Mały Inżynier powraca z zajęciami pozalekcyjnymi. Pozwól swojemu dziecku rozwijać jego pasje na warsztatach z eksperymentów, robotyki, elektroniki i programowania. Mały Inżynier to 10 lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci. Zapraszamy do zapisów.

Zajęcia pozalekcyjne odbywają się raz w tygodniu (30 spotkań) w wymiarze 45 lub 60 godzin rocznie. Każde spotkanie nastawione jest na samodzielną pracę uczestników, działanie w zespole oraz naukę w formie zabawy i eksperymentu.

Robotyka Lego WeDo/Lego WeDo 2.0 + Eksperymenty (5-7 lat)
Warsztaty przeznaczone dla najmłodszych naukowców. Podczas budowania i programowania robotów dzieci rozwiną wyobraźnię i zdolności manualne. Natomiast samodzielnie wykonane eksperymenty sprawią, że poznawanie i odkrywanie tajemnic otaczającego nas świata stanie się niesamowicie przystępne.

robotyka w Małym Inżynierze
Robotyka Lego Boost (6-8 lat)
Uniwersalne warsztaty skierowane do świeżo upieczonych amatorów robotyki, ale także do naszych stałych bywalców. Duże i ciekawe konstrukcje ożywione prostym, obrazkowym programem i sterowane za pomocą tabletu, to połączenie, które przypadnie do gustu każdemu dziecku.
Zajęcia trwają 120 minut – 55 zł za zajęcia. 1650 zł za 30 spotkań. Płatność w 9 ratach po 185 zł. Cena promocyjna 170 zł miesięcznie

Robotyka Lego Boost

Robotyka Lego Mindstorms EV3 + Eksperymenty (8-11 lat)
Bestseller Małego Inżyniera. Robotyka i eksperymenty, to połączenie, które sprawdza się od lat. Zajęcia odbywają się naprzemiennie, dzięki czemu nie ma miejsca na nudę. Podczas części robotycznej, korzystając z zaawansowanych czujników i silników, zbudujemy niesamowite konstrukcje, które następnie ożywimy w przejrzystym programie. W czasie zajęć z eksperymentów zgłębimy prawa fizyki, chemii i biologii, zamienimy się w konstruktorów i inżynierów. Wszystkie doświadczenia wykonamy samodzielnie!

Robotyka Lego Boost

Programowanie gier komputerowych (8-13 lat)
Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe świetnie rozwijają umysł – pomóż Twojemu dziecku pójść o krok dalej: zostać twórcą gier. Programowanie to kolejny z języków obcych, który warto opanować – rozwija umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów, logicznego myślenia. Na zajęciach pozalekcyjnych Małego Inżyniera umożliwiamy naukę dwóch programów – Scratch oraz Kodu Game Lab.
Zajęcia trwają 90 minut – 45 zł za zajęcia. 1350 zł za 30 spotkań. Płatność w 9 ratach po 150 zł. Cena promocyjna 140 zł miesięcznie.

Elektronika Junior (8-11 lat)
Przyjazne wprowadzenie w świat elektroniki dla najmłodszych. Dowiemy się co to jest rezystor, kondensator, prąd oraz jak obsługiwać lutownice czy miernik. Zbudujemy pływającą motorówkę, robota pająka i wiele innych. Warsztaty w formie twórczej zabawy pomogą wprowadzić najmłodszych w interesujący świat elektroniki.
Zajęcia trwają 90 minut – 55 zł za zajęcia. 1650 zł za 30 spotkań. Płatność w 9 ratach po 185 zł. Cena promocyjna 170 zł miesięcznie.

Elektronika analogowa i cyfrowa (11-15 lat)
Podczas spotkań kursanci poznają podstawy elektroniki, pokażemy, jak prawidłowo posługiwać się narzędziami elektroników (lutownica, miernik), dowiemy się czym jest prawo Ohma, kondensator, czy rezystor. Druga część warsztatów bazuje na niezwykle popularnym w Stanach Zjednoczonych systemie Arduino, który pozwala na przedstawienie programowania mikrokontrolerów, w sposób bardzo przystępny dla każdego uczestnika zajęć.

Szczegółowe informacje na temat zajęć oraz zapisy

Zapraszamy również na zajęcia weekendowe w soboty