Warsztaty naukowe dla dzieci od 5 do 15 lat

Mały Inżynier, ul. Zagrodnicza 8A, Poznań mapa

sobota 26.11.2016

Mały inżynier zajęcia w nowym roku szkolnym

W ciągu całego roku szkolnego odbywa się 30 cotygodniowych spotkań pozalekcyjnych lub cykl czterech weekendowych warsztatów.

Podstawą naszego działania jest przekonanie, że nauka nie jest nudna, lecz fascynująca. Dajemy uczestnikom możliwość praktycznego dotarcia do wiedzy, pobudzamy kreatywność i rozwijamy umiejętność logicznego myślenia. Różnorodny program zajęć, stworzony z myślą o   nieustannie ciekawych świata dzieciom, pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Tematyka:

 • Robotyka Lego WeDo (5–7lat) – Warsztaty są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką i informatyką. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią. W ramach zajęć budowany jest m.in. model samolotu, który kręci śmigłem. Kursanci poznają także pojęcie przekładni mechanicznej na przykładzie małpki grającej na bębenkach.
 • Robotyka Lego Mindstorms NXT (7-15lat) – Na każdych zajęciach z robotyki uczestnicy budują kolejne roboty z klocków Lego Mindstorms. Podczas kursu dzieci zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy tj.: przekładnia, moc silnika, algorytm sterowania itp. Mali Inżynierowie przystępują do budowy oraz programowania swoich własnych konstrukcji. Od prostych urządzeń na zajęciach dla początkujących, po skomplikowane konstrukcje na kolejnych stopniach zaawansowania. Wspinanie się po linie, sprzątanie, walki sumo – to tylko kilka możliwości, jakie daje Lego Mindstorms. Kursy dla dzieci Małego Inżyniera pozwalają przyswoić dzieciom podstawowe pojęcia z robotyki, elektroniki, informatyki, fizyki, a nawet konstrukcji maszyn.
 • Programowanie (8–12lat) – Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe świetnie rozwijają umysł. Z nami możesz nauczyć się jak taką grę zrobić! Programowanie to kolejny z języków obcych, który warto opanować. Na zajęciach używamy języka SCRATCH oraz środowiska Kodu Game Lab, które pozwalają na tworzenie prostych gier, animacji i quizów dzieciom już od 8 roku życia!
 • Eksperymenty (5–12lat) – to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek przyrody. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci rozwojem zainteresowań naukami ścisłymi. Na każdych zajęciach dzieci wykonują inne doświadczenia chemiczne, fizyczne, budują proste maszyny, np.: tworzą kolorowe drinki z cieczy o różnych gęstościach, budują fontanny samodzielnie tryskające wodą czy sprawdzają w jaki sposób lata samolot.
 • Laboratorium przyrodniczo-kosmetyczne Nowość (7–11lat) – różnorodny program zajęć pozwalający początkującym eksperymentatorom znaleźć coś dla siebie. Spotkania z przyrodą, tworzenie kosmetyków oraz konstruowanie niezbędnika survivalowa, to tylko część atrakcji, jakie przybliżą dzieci do sekretnego świata nauki.
 • Elektronika (9–15lat) – Zajęcia skierowane dla nastolatków, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie, w którym rządzą diody, kondensatory i lutownice. Zbuduj własny układ elektroniczny, który stanowić będzie alarm do sekretnej szuflady lub intrygujący wykrywacz kłamstw!

Zapewniamy:

 • profesjonalny program zajęć;
 • pracę w dwuosobowych grupach;
 • grupy do 16 osób (3 instruktorów na grupę 16 osób);
 • opiekę wykwalifikowanych instruktorów;
 • materiały dydaktyczne;
 • soki, owoce, przekąski;
 • dyplom potwierdzający ukończenie danego poziomu kursu.

Najbliższe zajęcia weekendowe odbędą się w terminach 29 października oraz 5, 19, 26 listopada 2016 roku.

(Istnieje również możliwość dopisywania dzieci na zajęcia pozalekcyjne w czasie trwania roku szkolnego.)

Ceny i zapisy dostępne są na stronie:
www.malyinzynier.pl/terminy

UWAGA ZMIANA LOKALIZACJI!!!

Adres

Mały Inżynier

ul. Zagrodnicza 8a (Winogrady)

Kontakt i zapisy

tel. 790 511 311

poznan@malyinzynier.pl

www.malyinzynier.pl/terminy/poznan

 

Szczegółowe informacje na stronie:

http://malyinzynier.pl/oferta/zajecia-pozalekcyjne

http://malyinzynier.pl/oferta/warsztaty-weekendowe

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Edukacyjne zajęcia dla dzieci Mały Inżynier

Mały Inżynier

Mały Inżynier organizuje wyjątkowe eventy i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w warsztatach z zakresu nauk ścisłych, robotyki, elektroniki i programowania. Kładziemy nacisk przede wszystkim na praktyczny wymiar zajęć, umożliwiając dziecku samodzielne myślenie …

Więcej