Warsztaty Muzyczne dla dzieci w Muzeum Górnośląskim

Muzeum Górnośląskie, plac Sobieskiego, Bytom mapa

sobota 10.09.2016

Wstęp wolny

warsztaty muzyczne dla dzieci

Wycieczka śladami pomników, których nie ma i nigdy nie było, oraz spacer po wystawie nieznanych grafik znanego malarza – to spotkania, na które w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza Muzeum Górnośląskie. Z okazji święta zabytków przygotowano również warsztaty dla dzieci – odtwarzanie średniowiecznego miasta i poznawanie „pomnikowych” melodii Antonia Vivaldiego. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

 

Na Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Górnośląskim zapraszamy w dniach 10, 17 i 18 września:

10 września, 11.30 – Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – spotkanie w średniowiecznym Bytomiu

17 września, 10.00 – Śladami pomników, których już nie ma i których nigdy nie było – wycieczka piesza po Bytomiu

17 września, 11.30 – Pomiędzy regułą a wyobraźnią, czyli „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego – warsztaty muzyczne dla dzieci

18 września, 11.30 – Wystarczy zupełnie światło i czerń – oprowadzanie kuratorskie po wystawie grafik i rysunków Leona Wyczółkowskiego

 

Obchodzone w całej Europie Europejskie Dni Dziedzictwa, pojmowane jako święto zabytków kultury, to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. To zarazem największy na Starym Kontynencie projekt społeczno-edukacyjny. Jego celem jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślanie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Idea EDD narodziła się 3 października 1985 roku w Granadzie w Hiszpanii podczas II Konferencji Rady Europy. Wówczas minister kultury Francji zaproponował zorganizowanie w całej Europie zainicjowanych rok wcześniej we Francji Dni Otwartych Zabytków. Inicjatywa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w 1991 roku zainspirowała Radę Europy do ustanowienia Europejskich Dni Dziedzictwa. Polska włączyła się do akcji w 1993 roku.

Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się co roku we wrześniu i są okazją do nieodpłatnego udostępnienia zwiedzającym zabytków i obiektów kultury (muzeów, skansenów, parków, ogrodów) oraz do zorganizowania wykładów, wystaw, koncertów, warsztatów, festynów, jarmarków i wielu innych atrakcji kierowanych do różnych grup wiekowych i społecznych.

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, którego jednym z celów jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego, edukacja społeczna i uwrażliwienie na problematykę ochrony zabytków.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Warsztaty Muzyczne dla dzieci w Muzeum Górnośląskim

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Więcej

Adres:

pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom


Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
http://muzeum.bytom.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty

Zobacz także