Warsztaty literackie dla dzieci w Tarnowskich Górach

Tarnogórskie Centrum Kultury, ul. Sobieskiego, Tarnowskie Góry mapa

sobota 18.06.2016

4/5 zł

Pamiętacie „Misia z okienka” i „Godzinę pąsowej róży”? Wasze dzieci też powinny poznać twórczość Marii Krüger!

JUŻ W SOBOTĘ – 18 czerwca o godz. 14.30 – kolejne spotkanie z niezawodnym Mateuszem Świstakiem, który w sobie tylko znany sposób porywa dzieci w świat fantazji i czarodziejskich słów.

Bohaterką kolejnych warsztatów literackich dla dzieci będzie Maria Krüger – autorka niesamowitych książek dla dzieci i młodzieży. Debiutowała jeszcze w 1928 w „Płomyczku”. Pisała również do „Świerszczyka” i „Płomyka”. To ona wymyśliła telewizyjnego „Misia z okienka”. Jej najbardziej znana książka dla dzieci to „Karolcia” przetłumaczona na kilka języków, a dla młodzieży – „Godzina pąsowej róży”. Adaptacja ekranowa stała się filmem kultowym wśród ówczesnych nastolatek.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak to jest posiadać zaczarowany koralik albo magiczną kredkę. Zajrzą także za zasłonę wiecznej młodości i poznają złą czarownicę Filomenę. Dzieci bawią się w detektywów odgadując tożsamość baśniowych bohaterów. Wędrówki po tajemniczych światach, magicznych i zagadkowych zakątkach pokazują, że życie jest jak baśń – bogate w to, co jasne i to, co mroczne.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety: 4/5 zł.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:książki dla dzieci

Zobacz także