Warsztaty krytyki teatralnej. Rekrutacja. Dla uczniów, studentów i nie tylko

Teatr Gdynia Główna mapa

czwartek 30.05.2019 do niedziela 16.06.2019

Warsztaty krytyki teatralnej. Rekrutacja. Dla uczniów, studentów i nie tylko

Chcesz pisać recenzje teatralne? Nie wiesz, jak doskonalić swój warsztat? Brakuje Ci podpowiedzi doświadczonych redaktorów? To propozycja właśnie dla Ciebie.

Z myślą o pasjonatach teatru (uczniach, studentach i nie tylko) przygotowaliśmy warsztaty krytyki teatralnej i konkurs na najlepszą recenzję. Opiekę nad uczestnikami obejmie doświadczony i ceniony w środowisku dziennikarz i recenzent teatralny, Mirosław Baran.

Stacjonarne warsztaty będą towarzyszyć Festiwalowi Teatralnemu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża” odbywającemu się w dniach 5-10 sierpnia 2019 roku w Gdyni. Uczestników czeka więc uważne oglądanie spektakli, pisanie recenzji z każdego wydarzenia i intensywna praca nad tekstami. Wszystkie materiały stworzone podczas festiwalu zostaną opublikowane na specjalnym blogu teatralnym, będą również rywalizować w konkursie na najlepszą recenzję.

Chcesz wziąć udział w naszych warsztatach i konkursie? Wyślij nam próbkę swojego tekstu w postaci recenzji wybranego spektaklu. Czekamy na teksty w formie cyfrowej (plik w formacie doc lub rtf) nieprzekraczające znormalizowanej strony maszynopisu (1800 znaków ze spacjami), wysyłajcie je na adres e-mailowy: teatr@teatrgdyniaglowna.pl. Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca 2019 roku. Zaproszenie do udziału w warsztatach skierujemy do kilku autorów najlepszych lub najbardziej obiecujących recenzji. Wyników rekrutacji możecie się spodziewać 24 czerwca 2019 roku.

Pod tym linkiem możecie pobrać Regulamin: http://bit.ly/regulaminkrytyka

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Warsztaty krytyki teatralnej. Rekrutacja. Dla uczniów, studentów i nie tylko

Teatr Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna to nowo powstałe miejsce rozwoju twórczego mieszczące się w podziemiach Dworca Głównego PKP. Jest to interdyscyplinarny przystanek artystyczny, na który składają się: Teatr Gdynia Główna, Pęd Sztuki. Galeria, Poczekalnia Idei.Realizują one trzy …

Więcej

Adres:

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (poziom -1)


Kontakt:

58 351 15 12; 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
http://www.teatrgdyniaglowna.pl/pl/node/6