Weleda
Weleda Baby

Warsztaty kaligraficzne dla dzieci

Łódź, Plac Dąbrowskiego
🗺 mapa
📅 piątek 28.10.2016
20 zł od osoby
teatr wielki warsztaty kaligraficzne
23.10.2016 r., niedziela
godz. 11.00, 12.30

Warsztaty kaligraficzne dla dzieci / Dawna sztuka epistolarna
Warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat (koniecznie piśmiennych)
I grupa / godz. 11.00
II grupa / godz. 12.30

miejsce:
Sala Kameralna Teatru Wielkiego

Zapewniamy wszystkie materiały.
zapisy: promocja@teatr-wielki.lodz.pl

Cofniemy się do XIX wieku, by bardziej poczuć epokę Eugeniusza Oniegina. To do tego literackiego i operowego bohatera Tatiana napisała jeden z najpiękniejszych listów. Jak ze sztuką epistolarną i kaligrafią poradzimy sobie my?

Na samym początku poznamy dawne narzędzia pisarskie – zaostrzone pióra gęsie oraz stalówki w obsadkach maczane w kałamarzach napełnionych kolorowymi atramentami. Dowiemy się też z czego i w jaki sposób sporządzano atramenty. Po wybraniu narzędzi popracujemy nad kształtem naszych liter, by pięknie napisać list. Gotowy, zapisany i zaadresowany arkusz złożymy sposobem XIX-wiecznym w kopertę, którą zapieczętujemy prawdziwym lakiem. Na koniec jako ukoronowanie naszego dzieła odbijemy na rozgrzanym laku pieczęć. Zapraszamy wszystkie dzieci, które nie boją się ubrudzić dłoni atramentem!

Prowadzenie: Aleksandra Ćwikowska
Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, o profilu techniki graficzne. Studentka Konserwacji i Restauracji Papieru i Skóry na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendystka i członek Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego. Wykładowa Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych w Krakowie. Jej prace można oglądać na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce. Laureatka wielu konkursów plastycznych.

656 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent