Warsztaty Junior Active – powiążemy pokolenia integracja na wakacjach

Dzienny Dom Opieki Senior Active przy ul. Tylne Chwaliszewo 25
📅 piątek 19.08.2016
Lato w Mieście
Serdecznie zapraszamy na  warsztaty – edycja wakacyjna – Dzienne Warsztaty Junior Active Powiążemy Pokolenia Integracja na wakacjach.  Warsztaty są odpłatne. Szczegóły poniżej. Codziennie nowy program. Warsztaty realizowane w ciepłej, domowej atmosferze Dziennego Domu Opieki Senior Active przy ul. Tylne Chwaliszewo 25 (nowy obiekt, bezpośrednio przy Wartostradzie, nieopodal plaży miejskiej). Program dostępny na stronie Fundacji www.senioractive.com.pl/fundacja pod zakładką aktualności  – codziennie coś nowego.

Cel warsztatów:

Liczba osób starszych powyżej 65 roku życia wzrośnie dwukrotnie w ciągu najbliższych 25 lat. Już dzisiaj powinniśmy zadbać o prawidłowe zachowania naszych dzieci wobec seniorów aby w swoim dorosłym życiu wykazywały postawę społeczną pełną empatii, zrozumienia i szacunku.  Zgodnie z socjologicznymi badaniami naukowymi, dzieci wychowujące się wśród osób starszych, mają mniejsze tendencje do agresji, zażywania narkotyków, łatwiej zawiązują przyjaźnie, są cierpliwsze oraz wykazują lepsze wyniki w nauce.

Celem dziennych warsztatów jest przede wszystkim budowanie wśród dzieci prawidłowych postaw społecznych wobec osób starszych, zapoznanie ich z problematyką starzenia się i nauka odpowiednich zachowań wobec seniorów poprzez zintegrowane zajęcia gimnastyczne, artystyczne, teatralne, wspólne wyjścia kulturalne oraz wykonywanie prostych i złożonych czynności dnia codziennego w towarzystwie seniorów Dziennego Domu Opieki Medycznej Senior Active. Integracja pokoleń ma olbrzymią wartość dodaną zarówno dla dzieci jak i seniorów. Zgodnie z badaniami socjologicznymi, blisko 43% osób starszych doświadcza izolacji społecznej, która jest bezpośrednią przyczyną depresji i uczucia osamotnienia, a tym samym pogorszenia ich zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego, dzieci natomiast często nieświadomie izolowane są od środowisk senioralnych – co raz mniej jest domostw wielopokoleniowych, dzieci nie wychowują się jak kiedyś w codziennym towarzystwie swoich dziadków. Warsztaty w aktywny i ciekawy sposób, pozwolą seniorom poczuć się potrzebnym dzieciom, a juniorzy nabędą prawidłowych postaw społecznych wobec osób starszych, nadto nauczą się samodzielności w realizacji czynności dnia codziennego, z których wykonaniem często borykają się także seniorzy np. jedzenie, zapinanie guzików, wiązanie butów, nalewanie wody do szklanki itp.

Dzięki takim spotkaniom międzypokoleniowym, dzieci łatwiej oswoją się z problematyką starzenia się, często spychaną na dalszy plan.

UWAGA: WAKACYJNY KLUB JUNIOR ACTIVE POWIĄŻEMY POKOLENIA PRZEZNACZONY JEST RÓWNIEŻ DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH INWALIDZKICH

WARSZTATY REALIZOWANE SĄ W GODZINACH 7.30-17.30

KOSZT

KOSZT UDZIAŁU W WARSZTATACH JUNIOR ACTIVE POWIĄŻEMY POKOLENIA