Warsztaty improwizacji: Gry IMPRO

Dom Kultury Zacisze online mapa

sobota 13.02.2021

Warsztaty improwizacji: Gry IMPRO

Nigdy nie improwizowaliście? Myślicie, że to nie dla Was? KAŻDY MOŻE I POTRAFI IMPROWIZOWAĆ. Niepotrzebne jest żadne wcześniejsze doświadczenie artystyczne. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro. Wystarczy pozwolić sobie doświadczać.

13 lutego 2021, sobota, godz. 10.30-12.30

Udział bezpłatny. Warsztaty online na platformie ZOOM. Zapisy od 5.02.2021.

Zapraszamy młodzież w wieku 11-14 lat na warsztaty, podczas których posmakujecie wspólnego wymyślania historii, tworzenia dialogów i scenek, odgrywania różnych ról, rymowania. Zmobilizujecie umysł, pośmiejecie się i skończycie w miłym relaksie, mając wrażenie, że znamy się od zawsze.

Co daje praktykowanie impro?

  • poczucie ulgi: puszczamy kontrolę, mamy zgodę na błędy, reagujemy spontanicznie,
  • łatwiejsza decyzyjność: trenujemy uważność i skupienie oraz szybkie reakcje,
  • wzrost zaufania do siebie i innych: współpracujemy, aktywnie słuchamy i akceptujemy pomysły własne i innych,
  • rozwój kreatywnego myślenia: wzmacniamy przekonanie, że poradzimy sobie w każdej, najbardziej nawet niespodziewanej sytuacji,
  • więcej luzu przy nawiązywaniu znajomości, zagajaniu nowych osób (w impro doświadczamy braku oceniania, co pozwala nam czuć się w życiu swobodniej),
  • szansa dla introwertyków, by bez spięcia wejść w kontakt z innymi i razem wymyślać historie (każdy sam decyduje, na ile się angażuje podczas warsztatów)

Prowadzenie: Agnieszka Rogaczewska-Foryś

Od kilku lat występuje podczas spektakli impro w Blue Note z zespołem Leniwe Impro. Trenerka improwizacji, uczy dzieci oraz dorosłych. Organizuje również szkolenia „Impro w biznesie” dla firm i szkolenia EDU_IMPRO dla nauczycieli.

Uwielbia śpiew (zwłaszcza biały), podróżowanie, czytanie sobie i innym (także jako lektorka w radio), a także pisanie limeryków oraz wierszy i bajek dla dzieci. Zwolenniczką Porozumienia Bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Mama siedmioletniego Mateusza, źródła nieustającej inspiracji, spełnienia, rozwoju i radości.

Warsztaty w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą – bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzież” – Budżet Obywatelski 2021.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/gry-impro

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dom Kultury Zacisze logo

Dom Kultury "Zacisze"

Czy interesuje Cię… filc biżuteria witraż decoupage art kuchnia balet breakdance Akademia Dotknij Sztuki boogie woogie akwarela jęz. hiszpański a może inne działania? Już od 43 lat nastraja nas sztuka, a my nastrajamy innych. Bogata …

Więcej

Adres:

ul. Blokowa 1,
03-641 Warszawa


Kontakt:

sekretariat@zacisze.waw.pl
http://www.zacisze.waw.pl
facebook

Wiosenne kurtki 5.10.15