Warsztaty ilustratorskie z Wydawnictwem Dwie Siostry w Mangdze

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskie Manggha mapa

poniedziałek 20.06.2022 do sobota 09.07.2022

Warsztaty ilustratorskie z Wydawnictwem Dwie Siostry

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza 9 lipca na wyjątkowe warsztaty dla dzieci. Do współpracy zaprosiliśmy Wydawnictwo Dwie Siostry, którego ilustratorki będą z dziećmi wycinać, sklejać, działać, rozmawiać, poznawać zwierzęta, odkrywać wyobraźnię, a przede wszystkim – świetnie się bawić.

Warsztaty zrodziły się z inspiracji dwoma książkami Wydawnictwa Dwie Siostry: Książką dla psa i Książką dla kota – pierwszymi książkami obrazkowymi dla zwierzaków i wszystkich tych, którzy je kochają: dużych i małych. Dzieło zostało stworzone z czułością, humorem i graficznym pazurem – tak też będziemy działać w trakcie spotkania. Ilustratorki przygotowały książkowe kocie i psie portrety metodą wycinanki, wykorzystując zabawne zestawienia sylwetek zwierząt oraz ścinków i resztek. Podczas warsztatów będą pracować z dziećmi tą samą metodą, nadając przygotowanym wcześniej sylwetkom psów i kotów autorskie miny, charaktery, gesty i emocje.

Warsztaty poprowadzi duet wybitnych ilustratorek, autorek Książki dla psa i Książki dla kota – Monika Hanulak i Grażka Lange. – W naszych działaniach chcemy zwrócić uwagę na to, że zwierzęta, które mieszkają z nami i żyją obok nas, są osobami, nie przedmiotami. Mają charaktery, uczucia, pragnienia i wady… Czasem potrafią nas rozbawić, a niekiedy złoszczą i zasmucają. Są członkami najbliższej rodziny, ale także wraz z nimi budujemy szerszą wspólnotę na planecie Ziemia – zapowiadają prowadzące.

 Wydawnictwo Dwie Siostry specjalizuje się w książkach dziecięcych i duży nacisk kładzie na ich oprawę graficzną. Wydawnictwo odwołuje się do najlepszych tradycji graficznych i literackich, a klasyczne tytuły harmonijnie łączy z odkrywanie młodych talentów i nowatorstwem. Wydawane przez nie pozycje regularnie uzyskują nominacje i nagrody w najważniejszych konkursach Polski i nie tylko.

Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4–8 lat.
W ramach biletu przysługuje wstęp na wystawy muzealne (w tym wystawę „Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu”).

Zajęcia odbędą się w przestrzeni Muzeum Sztuki i Techniki Japońskie Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26) w sobotę 9 lipca 2022 roku od godz. 13.00.

Liczba miejsc ograniczona (limit: 20 osób). Nabór prowadzony jest do 4 lipca.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy recepcja@manggha.pl z tytułem „Warsztaty Dwie Siostry 9.07”. W treści proszę podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika.

Uczestnicy otrzymają informację mailową z prośbą o uregulowanie wpłaty w formie przelewu bankowego. Koszt uczestnictwa dla jednej rodziny wynosi 45 zł (opiekun + do 3 dzieci lub 2 opiekunów + do 2 dzieci).

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń. Rezerwując miejsce Uczestnik zgadza się na warunki opisane w regulaminie ➡️ https://bit.ly/38YKHW5.

https://www.facebook.com/events/s/warsztaty-ilustratorskie-z-wyd/429273399049663/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie