Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Nowa kolekcja 5.10.15.

Warsztaty i zajęcia dla dzieci w Muzeum Narodowym

Miejsce wydarzenia: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, plac Powstańców Warszawy, Wrocław,

Data wydarzenia: niedziela 11.11.2018

Biało czerwony Święto Niepodległosci 2018

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza najmłodszych na warsztaty i zajęcia . o godz. 12.00 Muzeum zaprasza wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu, które odbędzie się w holu głównym Muzeum.

Szukamy bohaterów na obrazie Jana Styki „Polonia”

11.11, g. 10:30 ▷ zajęcia dla dzieci

Zajęcia dla dociekliwych w wieku 6–12 lat.
Prowadzenie: Sławomir Ortyl.

Dzięki medalowi z wizerunkiem Kościuszki, a także takim obrazom jak „Śmierć Ellenai” Pruszkowskiego, „Grób Ojczyzny” Smuglewicza, „Racławice” Chełmońskiego, „Klucznik Gerwazy” Leopolskiego, czy też „Śluby Jana Kazimierza” Matejki, uczestnicy zajęć podejmą próbę rozpoznania ważnych postaci na obrazie Jana Styki „Polonia”.

Wstęp z biletem za 3 zł.
Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: tel. (71) 372 51 48 lub edukacja@mnwr.pl.

Niepodległa do hymnu!

11.11, godz. 12:00

Prowadzenie: Michał Pieczka

O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł dołączyć do wspólnego śpiewania.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu również podejmuje tę inicjatywę i zaprasza wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu, które odbędzie się w holu głównym Muzeum.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Bohaterowie Niepodległej

11.11, g. 12:00 ▷ zajęcia dla dzieci

Zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6–12 lat w ramach cyklu „Z rodziną do muzeum”.
Prowadzenie: Grzegorz Wojturski.

Tematem zajęć będą wybitni Polacy, których wizerunki obecne są na obrazach na obrazach pokazywanych na wystawie „Sztuka polska XVII–XIX w.” oraz na wystawach czasowych „Polonia” Jana Styki i „Plakaty z daru prof. Mariana Morelowskiego”. Uczestnicy zapoznają się z osiągnięciami polskich bohaterów narodowych – zarówno w dziedzinie walki zbrojnej, jak i w działalności niepodległościowej realizowanej pędzlem i piórem.
Za pomocą techniki kolażu dzieci wykonają kompozycję zawierającą wizerunek wybranego bohatera narodowego.

Wstęp z biletem za 3 zł.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Najstarsze zbiory pochodzą z dawnych muzeów niemieckich i z niektórych obiektów sakralnych Wrocławia oraz Dolnego Śląska, a także ze zbiorów lwowskich, przekazanych w 1946 r. przez ówczesne władze Ukrainy. Z biegiem lat tworzono nowe kolekcje …

pl. Powstańców Warszawy 5