Warsztaty dla mam
Delfinek
Na najbliższych zajęciach uczestniczki nauczą się noszenia dziecka w

chuście, aby mama, która chce być bardziej aktywna na codzień, w związku z czynnościami w domu

robieniem zakupów, spacery, spotkania, czytanie, pisanie,

itp. mogła być z maleństwem cały czas blisko. Uczestniczki otrzymują

taką chustę na własność.

Warsztaty "chustowe" odbędą się:

* 7 lipca (środa) w Buku – Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Buku ul. Kpt. Wegnera,
* w godz. 9:00-11:00

Jednocześnie mamy z dziećmi pow. 2 lat korzystają ze spotkania nt. kreowania indywidualnego rozwoju dziecka (w tych samych godzinach).

Podczas zajęć pod okiem fachowca jednocześnie ćwiczy kilka uczestniczek z dziećmi, często w asyście tatusiów dzieci.

Ponadto w dniach 5-6 lipca w Buku odbywają się zajęcia "Zarządzanie sobą w czasie" (aspekty ustalania priorytetów, delegowania) oraz "Mama i praca – to jest możliwe, tylko jak?" (prawno-organizacyjne aspekty kobiety-matki na rynku pracy, różne formy zatrudnienia, itp.). Zajęcia odbywają się w godz. 9:00-13:30 w Buku j.w.

Dla uczestniczek duże znaczenie ma możliwość wymiany doświadczeń, podkreślają ogromne znaczenie warsztatów oraz indywidualnego doradztwa, które dały im możliwość lepszego poznania siebie, swoich silnych i słabych stron,
wiedzę nt. możliwości prawnych, a także umiejętności lepszego samozorganizowania w perspektywie zatrudnienia czy prowadzenia firmy.

Z możliwości udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez kadrę Fundacji Aktywności Lokalnej w latach 2009-2010 skorzystało ponad 340 kobiet z następujących gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Puszczykowo, Tarnowo Podgórne oraz spoza powiatu poznańskiego – Kuślin i Śmigiel.

Udział w projektach mogły wziąć w szczególności mamy przebywające obecnie na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, kobiety bezrobotne lub nieaktywne zawodowo.

Czas godzin zajęć był dostosowany do preferencji i możliwości uczestniczek (właściwie ich dzieci), wśród ktorych bywały kobiety nawet z dwutygodniowymi maleństwami. Zajęcia odbywały się na ogół w przedszkolach, gdzie na miejscu była zapewniona opieka. Godziny zajęć były dostosowane do rytmu i godzin funkcjonowania najmłodszych (kończyły się przed 14), a także umożliwiały odbiór starszego dziecka, np. z innego przedszkola.

Warto podkreślić, że realizacja projektów nie byłaby możliwa, gdyby nie otwartość władz lokalnych na tego typu inicjatywy. Realizacja projektów była możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, tj. Europejskiego Funduszu Społecznego.

Iwona Janicka autorka i koordynatorka przedsięwzięcia już została wyróżniona przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, gdyż znalazła się w gronie 10 osób nominowanych w konkursie do tytułu EUROLIDER 2010.

Jest to jedyna osoba z woj. wielkopolskiego. Konkurs został zorganizowany z myślą o osobach, które sięgają po Fundusze Europejskie i z ich pomocą zmieniają otaczającą rzeczywistość. Osobach, które poza tym, że dostrzegają w swojej miejscowości problemy, potrafią je rozwiązywać.

U podstaw organizacji Konkursu znalazła się potrzeba wyróżnienia tych osób za ich aktywność, kreatywność, zaangażowanie, cierpliwość i wysiłek, a przede wszystkim za to, że przy wykorzystaniu Funduszy Europejskich generują pozytywne zmiany i przyczyniają się do rozwoju swojego najbliższego otoczenia, a tym samym całego kraju. Wyniki konkursu poznamy w październiku br.

Zdjęcia z warsztatów:
gm. Czerwonak (Koziegłowy), czerwiec 2010:

562 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent