warsztaty dla instruktorów placówek kultury

czwartek 07.04.2011 do sobota 09.04.2011

warsztaty dla instruktorów placówek kultury

Do 8 kwietnia czekamy na zgłoszenia do nowej edycji 3 – miesięcznych Warsztatów budowy i animacji lalki oraz żywego planu dla instruktorów placówek kultury i nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych z województwa mazowieckiego i Warszawy.

Do 8 kwietnia czekamy na zgłoszenia do nowej edycji 3 – miesięcznych Warsztatów budowy i animacji lalki oraz żywego planu dla instruktorów placówek kultury i nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych z województwa mazowieckiego i Warszawy. Zajęcia poprowadzą doskonali fachowcy specjalizujący się w teatrze lalki: aktorzy, animatorzy lalki, mistrz budowy lalki, pedagog i reżyser spektakli dla dzieci. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają lalki różnego typu i przy ich użyciu wykonają dwie etiudy, w tym jedną w żywym planie. Po zakończeniu warsztatów lalki zaprezentowane zostaną na wystawie w siedzibie głównej MCKiS przy ul. Elektoralnej 12.

Rozpoczęcie warsztatów
16 kwietnia, sobota, w godz. 11.00-17.30
Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
ul. Elektoralna 12

Terminy spotkań

16 kwietnia 2011 r.
7, 14 maja 2011 r.
4, 18 czerwca 2011 r.
zajęcia w Teatrze Lalka (termin zajęć podamy w późniejszym terminie)

Cele projektu

jak najlepsze przygotowanie kadry instruktorskiej, aby świadomie potrafiła zdefiniować drogę twórczą inspirowaną teatrem lalek, jako teatrem żywym i poszukującym własnego wyrazu artystycznego;
przygotowanie kadry instruktorskiej do takiej pracy z dziećmi, aby dzięki kształtowaniu wyobraźni – nastąpił w przyszłości rozwój osobowości młodego uczestnika-widza
doskonalenie sprawności w animowaniu i budowie lalek oraz ćwiczenia: z łączenia technik lalkarskich, z elementarnych zadań aktorskich, z podstaw reżyserii etiud teatralnych
Organizatorzy projektu pragną stworzyć uczestnikom jak najlepsze warunki do praktycznego zapoznania się z rzetelnym warsztatem instruktorskim. Oferta programowa dotyczyć będzie zajęć z budowy lalki oraz podstawowych technik animacyjnych (pacyna, jawajka, marionetka, cień, itd.), bogactwa procesu artystycznego w relacji lalki ze światem zewnętrznym, procesu kreacji: animator – twórca postaci i zdarzeń – partner lalki, który potrafi ją przekształcić w postać, przedmiot lub rekwizyt. Oferta przewiduje także zajęcia z planu żywego (etiudy aktorskie i kultura słowa, dykcja), prowadzenie zespołu teatralnego… . Organizatorzy zapewniają dobór fachowych wykładowców praktyków, cenionych w kraju i za granicą, mistrzów sceny w każdej z prezentowanych specjalności. Oferta programowa wzbogacona zostanie o konsultacje dotyczące poszukiwań nowego repertuaru. Warsztaty zakończą się przedstawieniem Teatru Lalka i wręczeniem uczestnikom zaświadczeń o ukończeniu warsztatów.

Informacje i zapisy
Koszt uczestnictwa to 450 zł od osoby. Płatności dokonywać można przelewem na nr konta 72 1240 6218 1111 0000 4609 4508 lub osobiście w kasie MCKiS. Wszystkich zainteresowanych prosimy o nadsyłanie kart zgłoszenia (do pobrania poniżej) na adres:

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Dział Teatru i Tańca (z dopiskiem Warsztaty Lalki)
ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

na adres e-mail: z.mrowczynska@mckis.waw.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub o zgłoszenie swojego udziału telefonicznie pod numerem 22 586 42 15

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie