Warsztaty dla dzieci z cyklu Akademia Małego Łodzianina

📅 niedziela 28.10.2018
7 zł/ 1 osoba, 10 zł/ 2 osoby, 15 zł/ 3 osoby
Warsztaty dla dzieci z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Najbliższe spotkanie z cyklu Akademia Małego Łodzianina nie bez powodu zaplanowano na 28 października – jest to dzień przestawiania zegarków i jednocześnie dobry moment na zastanowienie się nad znaczeniem czasu w naszym życiu codziennym. Spotkanie będzie okazją do poruszenia tematu czasu, potrzeby i sposobów jego odmierzania. Dowiemy się jak na przestrzeni lat funkcjonowały zegary, jak rozwinęła się technologia ich konstrukcji oraz jakie rodzaje czasomierzy wyróżniamy. Zajęcia zakończy część plastyczna, podczas której każdy będzie miał szansę stworzyć swój osobisty, spersonalizowany zegar.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6 – 12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością, oraz sztuką. Punktem wyjścia omawianych tematów są wybrane eksponaty bądź całe wystawy, dzięki czemu uczestnicy w pogłębiony, ale przystępny sposób poznają, czym jest Muzeum. Każdorazowo zajęcia kończy część warsztatowa w formie ćwiczeń plastycznych, muzycznych lub teatralnych.

Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie udziału w zajęciach: mailowo: edukacja@muzuem-lodz.pl, lub telefonicznie: 42 254 90 11/ 692 926 319 do 28 września (piątek)
do godziny 16:00. Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp na warsztaty jest płatny (jedna osoba: 7 zł, dwie osoby: 10 zł, trzy osoby: 15 zł). Zapewniamy wszystkie materiały, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

28 października (niedziela), godz. 12:30
Warsztaty dla dzieci z cyklu „Akademia Małego Łodzianina”
Prowadzenie: Paulina Długosz, Sylwia Kocznur
Bilety: 7 zł/ 1 osoba, 10 zł/ 2 osoby, 15 zł/ 3 osoby