Warsztaty dla dzieci w MNK – Miasto / Masa/ Maszyna

Gmach Główny, al. 3 Maja 1 mapa

sobota 10.12.2022

Nowoczesna, czyli jaka?

Podczas zajęć  poprzez serię praktycznych działań będziemy badać, jak dźwięk może być wykorzystany do tworzenia instalacji artystycznych. Wspólnie stworzymy  interwencję dźwiękową osadzoną w przestrzeni wystawy. Poprzez praktykę głębokiego słuchania zanurzymy się w niuansach pejzażu dźwiękowego, specyficznych i różnorodnych środowisk akustycznych. Sprawdzimy, jak działania na pograniczach różnych dziedzin – muzyki, architektury, rzeźby i fizyki, mogą rozbudzić naszą wyobraźnię oraz inspirować do przekraczania utartych ścieżek w tworzeniu miast, być może maszyn, lub wszelkiego rodzaju mas.

Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1

Warsztaty dla dzieci w wieku 8-10 l.
Data: 10.12.2022
Warsztaty odbywają się w godz. 10:00–13:00.
Cena: 15 zł od dziecka
Ograniczona liczba miejsc
Miejsce zbiórki: sala edukacyjna

Jak się zapisać

Bilety: https://bilety.mnk.pl/

Możliwość zakupu biletów od 17.11.2022

Informacje: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)

W razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi

W razie nieobecności nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie

Na pytania dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka Katarzyna Maziarz-Górka kmaziarz@mnk.pl

Prowadzenie:

Joanna Wabik – autorka instalacji przestrzenno-dźwiękowych oraz muzyki. Z zawodu i wykształcenia architekta, muzyczka i edukatorka. W swoich pracach artystycznych skupia się na świadomej interwencji w zastany kontekst, budowaniu subtelnego, lecz poruszającego wrażenia estetycznego i komunikatu emocjonalnego.
Jako dziecko chciała zostać Żółwiem Ninja.

Warsztaty dla dzieci  w MNK – Miasto / Masa/ Maszyna

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Gmach Główny