warsztaty dla dzieci

Data wydarzenia: czwartek 15.03.2012 do niedziela 01.04.2012

warsztaty dla dzieci

Okres od urodzenia do 6 roku to najważniejszy czas w życiu człowieka. To wtedy kształtuje się człowiek w sensie neurologicznym. Wczesne doznania zmysłowe są potrzebne, aby komórki mózgowe nauczyły się swoich zadań.

Chcąc nauczyć dziecko mówić, mówimy do niego od urodzenia, nawet jeśli początkowo nas nie rozumie. Chcąc nauczyć dziecko czytać, należy umożliwić dziecku kontakt ze słowem drukowanym. Pierwsza faza nauki czytania przypada w okresie od urodzenia do 5 roku życia. Powinna ona poprzedzać etap nauki czytania poprzez składanie liter, który rozpoczyna się około 5 roku życia. Rozwijanie wczesnych zdolności czytania obrazowego przygotowuje dziecko do szkolnej nauki czytania. Dzięki temu dziecko czyta bardzo szybko i z łatwością.

Podobnie jest z matematyką. Pierwsza faza rozwoju zdolności matematycznych przypada w okresie od urodzenia do około trzeciego, czwartego roku życia. Dziecko rozpoznaje liczbę nawet bardzo dużych zbiorów, bez ich liczenia. Dzięki wczesnym doświadczeniom z matematyką, dziecko z łatwością rozumie pojęcia i koncepcje matematyczne.

Metoda „Cudowne Dziecko" to nowa, unikalna metoda o sprawdzonych rezultatach, najlepsza dla dziecka już od poczęcia. Dzieci uczone czytania i matematyki metodą Cudowne Dziecko mają świetną pamięć fotograficzną, dostrzegają szczegóły, zaczynają wcześniej mówić, a więc wcześniej odkrywają, że mają wpływ na otaczający świat. Czytając rozumieją sens widzianego tekstu nawet, jeśli nie potrafią go wyartykułować. Z łatwością uczą się czytania w innych językach, łatwiej uczą się matematyki. Po kilku latach czytają bardzo szybko i z łatwością uczą się techniki czytania fotograficznego. Metoda "Cudowne Dziecko" wynika w pełni ze sposobu rozwoju mózgu człowieka i wykorzystuje naturalne zdolności dziecka.

Instytut Rozwoju Małego Dziecka zaprasza na jednodniowe, weekendowe szkolenia z cyklu "Uniwersytet Rodziców", które odbędą się w dniach 30 marca – 1 kwietnia. Wykład inauguracyjny oraz weekendowe szkolenia dla rodziców i nauczycieli prowadzi autorka metody wspierania wczesnego rozwoju „Cudowne Dziecko". Aneta Czerska jest dydaktykiem, pedagogiem i matematykiem (UW), a także matką dwóch dziewczynek. Mieszka w Warszawie i w Danii. Prowadzi szkolenia dla rodziców i pedagogów z zakresu wspierania wczesnego rozwoju i edukacji dzieci w wieku 0-6 lat.

Obecnie A.L.Czerska przygotowuje pracę doktorską na temat „Cudownego Czytania" – autorskiej metody nauki czytania dzieci od urodzenia. Metoda ta jest inspirowana badaniami L. Wygotskiego, M. Shichidy oraz G. Domana. Jest to pierwsza metoda uczenia czytania poprzez naukę całych wyrazów i zdań, która jest w pełni dostosowana do specyfiki języka polskiego. Metoda ta nie tylko pozwala dziecku uczyć się czytać, ale także rozwija jego naturalne zdolności jak pamięć fotograficzna, umiejętność dostrzegania szczegółów, uczenie się bez powtórzeń oraz kreatywność.

A.L. Czerska jest także autorką serii książek dla dzieci wspierających naukę czytania „Poczytam ci mamo. Poczytam ci tato", a także edukacyjnych programów komputerowych dla dzieci do nauki czytania „Cudowne czytanie" i liczenia „Cudowna matematyka".

30 marca – 1 kwiecień

piątek g. 17-20

sobota – niedziela g. 9 – 17

 

Więcej informacji o terminach i tematach zajęć oraz zapisach znajduje się na stronie www.CudowneDziecko.pl oraz www.UniwersytetRodzicow.pl

Zgłoszenia można nadsyłać mailem: instytut@cudownedziecko.pl

Informacji udziela także biuro Instytutu Rozwoju Małego Dziecka pod numerem 22 292 31 42. 

warsztaty dla dzieci

Instytut Rozwoju Małego Dziecka

Chcesz rozwinąć inteligencję swojego małego dziecka, ale brakuje Ci pomysłów na zabawy, które aktywują kreatywność, pamięć, naturalne zdolności matematyczne i językowe oraz słuch absolutny? Od urodzenia do 6-7 roku życia możesz rozwijać zdolności i zapobiegać …

Więcej

Adres:

ul. Elektoralna 15 lok. 22,
Warszawa


Kontakt:

22 292 31 42, 501 184 420
instytut@cudownedziecko.pl
http://www.cudownedziecko.pl

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

Zobacz także