warsztaty dla dzieci

📅 niedziela 30.05.2010
warsztaty dla dzieci

Impreza odbędzie się 30 maja 2010 r. w malowniczo położonej Galerii Debiut w Gdyni przy ulicy Orłowskiej 10, w godzinach od 11.30 do 15.30.

Scenariusz I Gdyńskiego Pikniku z Książką Dziecięcą

• Baśniowy zakątek – wspólne czytanie bajek 11.30 – 12.00

• Warsztaty rozwoju emocjonalnego „Czuję bajkę" zorganizowane przez Akademię Rozwoju Rodziny „Pozytywka" godz.12.00 – 13.00

• Warsztaty ilustratorskie, które poprowadzą uznane ilustratorki Jona Jung oraz Agnieszka Żelewska; godz.13.00 – 14.00

• Warsztaty młodego autora, które poprowadzi znakomita, ceniona autorka książek dla dzieci Roksana Jędrzejewska – Wróbel; godz.14.00 – 15.00

Natomiast Rodziców zapraszamy do:

.

• Pogadanki „pt. "Znaczenie baśni dla współczesnego rodzica", którą poprowadzi Fundacja Wspierania Rodziny Przystań godz.13.00 – 14.00

• otwartej dyskusji pt. "Jak wybrać dobrą książkę dla dziecka", którą poprowadzi ekspert literatury dziecięcej Monika Pomirska; godz. 14.00 – 15.00

• Baśniowy Zakątek – wspólne czytanie bajek godz. 15.00 -15.30

(przeczytanie trzech bajek czyli dwóch aktorów )

a ponad to:

• Kiermasz książek dla dzieci i wiele innych atrakcji

I Gdyński Piknik z Książką Dziecięcą jest imprezą, która ma zainteresować najmłodszych czytelników i ich rodziców wartościową literaturą dla dzieci. Chcemy przekonywać rodziców aby świadomie i starannie wybierali dla swoich pociech książki, które swoją tematyką wspierają ich rozwój . Nie zabraknie również warsztatów młodego autora oraz ilustratora a także zajęć rozwoju emocjonalnego – mówi Tomasz Kuźmicki, z Wydawnictwa EneDueRabe, organizatora I Gdyńskiego Pikniku z książką dziecięcą.

W ramach spotkania planowane są warsztaty młodego autora prowadzonych przez Roksanę Jędrzejewską Wróbel (wielokrotnie nagradzana autorka książek dla dzieci) oraz warsztaty młodego ilustratora prowadzone przez znakomite ilustratorki Jonę Jung oraz Agnieszkę Żelewską. Oprócz wspomnianych atrakcji Akademie Rozwoju Rodziny „Pozytywka" przeprowadzi dla najmłodszych warsztaty rozwoju emocjonalnego pt. "Czuję bajkę". Natomiast, dla dorosłych uczestników pikniku przygotowano ciekawą i inspirującą rozmowę zatytułowaną „Jak wybrać dobrą książkę dla dziecka", którą poprowadzi ekspert literatury dziecięcej Monika Pomirska oraz pogadankę pt. "Znaczenie baśni dla współczesnego rodzica", którą poprowadzi Fundacja Wspierania Rodziny Przystań.

Poza tym, na pikniku odbędzie się kiermasz książek dla dzieci z wartościowymi tytułami wydanymi przez tzw. wydawnictwa niszowe, oraz Bajkowy zakątek gdzie czytane będą bajki – dla dzieci i dorosłych..

I Gdyński Piknik z Książką Dziecięcą jest w całości imprezą charytatywną, która odbędzie się dzięki otwartości wielu osób i ich chęci do podejmowania działań społecznych. Wspomnieć tutaj należy Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, Barbarę Jarych (Galeria Debiut), Akademię Rozwoju Rodziny „Pozytywka" Fundację Wspierania Rodziny Przystań znakomitych wykładowców Roksanę Jędrzejewską Wróbel, Jonę Jung, Agnieszkę Żelewską oraz Monikę Pomirską.

Organizator imprezy Wydawnictwo EneDueRabe powstało w 2008 r., w Gdańsku i specjalizuje się w literaturze dziecięcej. Klucz do proponowanych przez oficynę tytułów to świat widziany oczami dziecka, jego radości, smutki, przeżycia, tęsknoty, pragnienia. Wydawnictwo bardzo starannie dobiera tytuły, poszukuje na całym świecie pozycji, które poruszają tematy trudne, ważne, niejednokrotnie uznawane za tabu. Są to książki, które dotykają rzeczy ważnych, ale równocześnie pełne są humoru, dziecięcej radości i spontaniczności