Zielona Sowa

Warsztaty: Co się dzieje w głowie artysty?

Soho Factory, hala nr 19
🗺 mapa
📅 sobota 15.12.2018
bezpłatne
Warsztaty: Co się dzieje w głowie artysty?

Ostatnim w tym roku wydarzeniem w ramach projektu POP-UP MUZEUM DLA DZIECI będą warsztaty „Co się dzieje w głowie artysty?”, które zaowocują wspólną wystawą uczestników i prowadzących. Artyści – których narzędziem działania są różne sztuki wizualne – Zuza Ziółkowska / Hercberg, Rafał Dominik, Ivo Nikić i Michał Szuszkiewicz, razem z dziećmi przyjrzą się swoim inspiracjom. Co z tego wyniknie?

Formułę wystawy można śmiało nazwać „work in progress”, ponieważ będzie powstawać na żywo w trakcie pracy warsztatowej artystów z dziećmi. Jedna z przepięknych starych hal Soho Factory już 15 grudnia stanie się czystą kartką – białe ściany zapełnią się abstrakcyjnymi pracami. Symbolicznym płótnem staną się domki – takie, które pełnią rolę domków na drzewie, czyli małych, własnych przestrzeni, kryjówek przed oczami dorosłych. Każda warsztatowa grupa będzie miała za zadanie potraktować taki domek jako wewnętrzną przestrzeń myśli – wyobraźni artysty. Prowadzący będą pracować z dziećmi różnymi technikami, ale każda z grup spróbuje odpowiedzieć na takie same pytania: co się dzieje w głowie artysty, co go inspiruje, o czym myśli i jak bardzo te myśli oderwane są od rzeczywistości, a także co prowokuje go do tworzenia.

Wydarzenie będzie więc zatem momentem do puszczenie wodzy fantazji i stworzenia abstrakcyjnych światów, które porwą do zabawy również późniejszych widzów wystawy!

Co się dzieje w głowie artysty?
Warsztaty połączone z wystawą dla dzieci w wieku 6-13 lat
15 grudnia w godz. 11:00-14:00 – Soho Factory, hala nr 19
Udział w projekcie jest bezpłatny, zapisy: praktyki.artanimacje@gmail.com.
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/203314397246424/

Realizatorzy cyklu: POP-UP MUZEUM DLA DZIECI
Autorki cyklu, producentki: Marta Wójcicka, Maria Szybińska
Koordynatorka: Małgorzata Ignatowska
Oprawa graficzna: Anna Piwowar
Promocja: Pracownia Szumu
Organizator: Artanimacje
Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa
Partnerzy: Soho Factory by YAREAL

Więcej o artystach:

Michał Szuszkiewicz – urodzony w 1983 roku w Londynie. W 2005 roku otrzymał stypendium w ramach programu Sokrates – Erazmus na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii. W roku 2007 obronił dyplom malarski pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego, aneks z litografii w pracowni prof. W.Winieckiego oraz pracę teoretyczną pod czujnym okiem prof. J. Niecikowskiego. Każda z części dyplomu nosiła tytuł „Portret artysty jako młodego psa”. Wraz z przyjaciółmi współtworzy dział „Piękne sny o wspólnej sprawie” w czasopiśmie artystycznym Artluk. Finalista konkursu SHOWDOWN rozgrywanego na stronie Saatchi Online.

Zuza Ziółkowska / Hercberg – urodzona w 1981 roku w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom obroniła z wyróżnieniem w pracowni prof. Leona Tarasewicza i dr. hab. Pawła Susida (2011). Obecnie doktorantka na Wydziale Sztuki Mediów w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. L. Tarasewicza i dr. P. Susida oraz Pracowni Sztuki w Domenie Publicznej prof. Krzysztofa Wodiczki. Stypendystka Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. Uczestniczka programu rezydencji artystycznych w Litomyślu. Reprezentantka Polski na 4. Biennale UNESCO – Art Camp 2014 w Andorze, a także autorka wystaw indywidualnych w ramach programów: XI. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Próżna 14 w Warszawie, „Wątpia” w Galerii Monopol oraz „Strażnicy Szabatu…” w Cieszynie. Brała udział w wystawach zbiorowych, m.in. „Colors for the Planet” w UNESCO w Paryżu oraz „Postęp i Higiena” w Zachęcie w Warszawie.

Rafał Dominik – rocznik 1985. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni malarstwa Leona Tarasewicza. Tworzy obrazy, rysunki, rzeźby oraz prace video. Założyciel artystycznych projektów Mebleks oraz zespołu disco – polo Galactics. Uczestnik wielu wystaw, m.in. – “Eksperyment nie może być kontynuowany” w Galerii Raster, “Rafal Dominik and automotive” w Zachęcie “Coś, które nadchodzi” w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Ivo NIkić – urodził się w Prisztinie. W 2003 roku obronił dyplom z malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Jego twórczość obejmuje malarstwo, fotografię, instalacje, obiekty, video i akcje w przestrzeni miejskiej. Od 2001 roku współtworzy grupę szu szu. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju (m.in. CSW Zamek Ujazdowski, BWA Zielona Góra, Galeria Studio, Galeria Arsenał w Poznaniu) i za granicą (m.in.: Humboldt Berlin, Umspannwerk, Bat-Yam International Biennale of Landscape Urbanism w Izraelu, w Grazu, Tokio Fashion Week). W 2004 roku otrzymał GRAND PRIX, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ogólnopolskim przeglądzie malarstwa „Promocje”. Był stypendystą Artist-In-Residence w Bernie w Szwajcarii. W 2014 roku był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie był w gronie artystów zgłoszonych do nagrody „Paszporty Polityki”. Mieszka i pracuje w Warszawie.

476 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent