Warsztaty Bezpieczny Maluch

piątek 28.12.2018 do sobota 19.01.2019

bezpłatne

Bezpieczny Maluch

Wiesz jak się zachować, kiedy życie malucha albo kobiety w ciąży jest zagrożone? Ile razy i jak uciskać klatkę piersiową w przypadku zatrzymania oddechu i krążenia? W ramach ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch, mającej na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka zapraszamy na bezpłatne warsztaty, na których zostanie przekazana teoretyczna i praktyczna wiedza ratująca życie.

Oprócz prelekcji odbędą się warsztaty, w trakcie których pod okiem wykwalifikowanego ratownika medycznego uczestnicy dowiedzą się, jak udzielić pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży. To, że w przypadku udzielania pomocy maluchom należy zachować się w szczególny sposób, nie jest żadną nowością, natomiast nie każdy zdaje sobie sprawę, że dotyczy to też pań ,,z brzuszkiem’’. Kobiety ciężarne są bardziej narażone na dolegliwości zdrowotne, których skutkiem może być nagłe omdlenie lub zasłabnięcie.

W trakcie warsztatów zostanie omówiona równie ważna kwestia, jaką jest bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci. Ekspert opowie m.in, jak wybrać bezpieczny fotelik, jak go zamontować w samochodzie oraz jak prawidłowo zapiąć w nim dziecko. Będzie można dowiedzieć się także, co oznacza np. dany kolor rączek fotelika, jego numer etc.

Kampania Bezpieczny Maluch to także spotkanie ze specjalistami, którzy przybliżą temat karmienia piersią, pielęgnacji skóry matki i dziecka, zabezpieczenia przyszłości dziecka i komórek macierzystych. Każdy uczestniczący w akcji otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, zawierający schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja na: http://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kampania Bezpieczny Maluch to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców niemowląt, mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach Kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla rodziców. Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
OPENMEDIA_

Open Media Public Relations

Agencja Open Media Public Relations świadczy kompleksowe usługi z zakresu promocji produktów i usług w mediach tradycyjnych (prasa, radio, TV), Internecie i mediach społecznościowych. Agencja specjalizuje się w obsłudze segmentu dziecięcego (producenci sprzętów, zabawek i odzieży …

Więcej

Adres:

ul. Obozowa 42a/2
30-383 Kraków


Kontakt:

12 268 97 50, fax. 12 260 91 67
biuro@openmedia.pl
http://www.openmedia.pl