Warsztaty archeologiczno-antropologiczne w ramach Święta Gdańskiej Nauki

Piwnica Romańska, Pl. Dominikański 1 mapa

niedziela 29.01.2017

warsztaty archeologiczne Gdańsk

Zapraszamy na warsztaty archeologiczno-antropologiczne Gdańsk się uczy o dawnych mieszkańcach miasta. Zapoznamy was z pracą archeologów i antropologów – dowiecie się, gdzie pracują, co odkrywają i dlaczego ich praca jest tak ważna dla poznania życia dawnych mieszkańców miasta.

Wszystko to pokażemy na przykładzie badań wykopaliskowych, które były prowadzone na Kępie Dominikańskiej, gdzie dokonano jednego z najważniejszych odkryć ostatnich lat w Gdańsku. Odnaleziono tu relikty najstarszego kościoła miejskiego i zabudowań klasztoru OO. Dominikanów, średniowieczne cmentarzysko oraz nowożytne ossuaria.

Odbiorca: dzieci szkolne, preferowany wiek – od 5 klasy szkoły podstawowej

Liczba osób: max. 10 osób na jednych zajęciach

Czas trwania zajęć: ok. 1 godz.

Godziny zajęć: 10.00; 12.30; 15.00

Koszt: 29 stycznia 2017 (niedziela)  – udział bezpłatny, 1 luty 2017 (środa) – opłata za udział 1 zł

Uwaga: ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na jednych zajęciach, od 23 stycznia będą przyjmowane zapisy pod nr tel. 508 816 502

Pełen program Święta Gdańskiej Nauki: janheweliusz.fundacjagdanska.pl