Warsztaty animacji poklatkowej – zapisz się już dziś! Sosnowiec

Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Parkowej 1A w Sosnowcu mapa

piątek 10.08.2018 do środa 22.08.2018

Wstęp bezpłatny

Warsztaty animacji poklatkowej – zapisz się już dziś! Sosnowiec

Popularność twórczości starożytnego greckiego bajkopisarza nie słabnie mimo upływu lat. Znane na całym świecie bajki zwierzęce z morałem są wciąż na nowo odczytywane przez kolejne pokolenia. Uczestnicy warsztatów organizowanych przez sosnowiecką Bibliotekę „przerobią” trzy wybrane utwory Ezopa w bardzo nietypowy sposób.

Na ich podstawie stworzą scenariusze, wg których wspólnymi siłami nakręcą krótkie animacje poklatkowe. W przygotowaniu scenariusza, kostiumów, rekwizytów i – przede wszystkim – ruchu scenicznego i wykorzystaniu ciała, dzieciom pomoże Przemysław Kania – aktor Teatru Zagłębia. Natomiast w kwestiach technicznych – fotografowaniu i montowaniu zdjęć – plastyk Alicja Ludwichowska. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona – obowiązują zapisy. Regulamin, kartę zgłoszeniową i zgodę rodziców zamieszczamy poniżej. Kto pierwszy ten lepszy!

 Regulamin uczestnictwa w warsztatach animacji poklatkowej „Ezop poklatkowo”

 Warunkiem udziału w warsztatach teatralnych jest wypełnienie karty zgłoszeniowej, a także zgody podpisanej przez rodzica/opiekuna oraz przesłanie ich skanu/fotografii na adres: promocja@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczenie ich osobiście do Działu Instruktażu i Promocji (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, piętro II pokój nr 2.11, Dział Instruktażu i Promocji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00) bądź do jednej z bibliotecznych placówek na terenie miasta w godzinach ich otwarcia.

 1. Zapisy rozpoczynają się dnia 9 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00.
 2. W warsztatach mogą brać udział dzieci w wieku 8-12 lat.
 3. Warsztaty animacji poklatkowej odbywać się będą w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Parkowej 1A w Sosnowcu.
 4. Warsztaty odbywać się będą w dniach 20, 21, 22 sierpnia 2018 r., w godz. 12.00-14.00/14.30.
 5. Liczba miejsc ograniczona – 12 osób.
 6. Udział w imprezie jest dobrowolny i bezpłatny.
 7. Zadaniem dzieci będzie przygotowanie scenariuszy, kostiumów, rekwizytów i krótkich animacji poklatkowych do bajek Ezopa.
 8. Osoby odpowiedzialne za warsztaty animacji poklatkowej:
  Pomoc przy przygotowaniu scenariuszy, kostiumów, rekwizytów i ruchu scenicznego – Przemysław Kania (aktor Teatru Zagłębia)
  Pomoc w przygotowaniu kostiumów i rekwizytów, fotografowanie i montaż zdjęć – Alicja Ludwichowska (plastyk Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu)
  Materiały do realizacji filmu zapewni Organizator.
 9. Gotowy materiał dokumentujący warsztaty będzie opublikowany w sieci za pośrednictwem bibliotecznych mediów społecznościowych i strony www.biblioteka.sosnowiec.pl.
 10. Wysyłając formularz zgłoszeniowy rodzice lub opiekunowie prawni uczestników podporządkowują się postanowieniom niniejszego regulaminu i akceptują go.

Warsztaty stanowią część projektu MBP „Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa”.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzwierzęta

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także