Warsztaty Aktywne czytanie książki Feralne urodziny ze Skarpetką

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK mapa

sobota 18.01.2020

10

W sobotę 18 stycznia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Feralne urodziny ze Skarpetką napisanej oraz zilustrowanej przez Bejamina Chauda, w tłumaczeniu Katarzyny Skalskiej (Wydawnictwo Zakamarki).

Każdemu zdarza się strzelić gafę. Nawet wtedy – a może zwłaszcza wtedy – gdy zależy nam, aby wszystko wypadło jak najlepiej, na przykład na przyjęciu urodzinowym. Najczęściej towarzyszy temu dziwne i nieprzyjemne uczucie. Jak się nazywa i jak można sobie z nim radzić? I co wspólnego z urodzinami mają skarpetki? Tego dowiemy się podczas wspólnego czytania. Będziemy świętować urodziny Julii, a przy okazji stworzymy karnawałowe przebrania. Poznamy sposoby na okazywanie skrywanych przez nas uczuć oraz zamianę feralnych urodzin w huczną zabawę.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Benjamin Chaud – autor i ilustrator ponad 60 publikacji. Dzięki niemu wiemy, jak wygląda słoń Pomelo (seria Pomelo) oraz jak odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania (Nie odrobiłem lekcji, bo…, Spóźniłem się do szkoły, bo…). Za swoje zabawne i szczegółowe prace graficzne był wielokrotnie nagradzany. W 2014 roku Nowojorskie Stowarzyszenie Ilustratorów przyznało mu złoty medal, był też nominowany do Nagrody im. Astrid Lindgren w 2017 i 2018 roku.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

MOCAK od początku swojej działalności prowadzi projekt Muzeum Dzieci, którego celem jest rozwijanie u najmłodszych zdolności do aktywnego uczestnictwa w świecie sztuki. Wierzymy, że taką postawę można wypracować, ucząc kontaktu z pracami, rozwijając w …

Więcej

Adres:

Ul. Lipowa 4
30-702 Kraków


Kontakt:

+48 12 263 40 35
edukacja@mocak.pl
http://www.mocak.pl
facebook