warsztaty

Data wydarzenia: piątek 16.03.2012

warsztaty

16.03.2012 r. (piątek) o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej WiMBP w Bydgoszczy (Stary Rynek 24, Sala Wykładowa) odbędzie się Wykład dla rodziców MY i DZIECI – jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy. Wstęp wolny!

Spotkanie otwierające Festiwal Rozwojowy dla Kobiet PROGRESSteron

Komu nie jest znane uczucie zawstydzenia i bezsilności, kto nie doświadczył wypieków na twarzy lub kto nie poszukiwał nieporadnie słów, kto nie doświadczył bezradnych spojrzeń pełnych zadziwienia. A tym czasem dziecko z naturalnej potrzeby ciekawości i poznawania świata PYTA.

I nie tylko jak daleko jest słońce? Dlaczego dzięcioł stuka w drzewo, ale również o to – skąd się wziąłem? Dlaczego babcia umarła? I dlaczego teraz będę mieszkał tylko mamusią lub z tatusiem?

Co zrobić, żeby nasze dziecko mówiło o sprawach, które je niepokoją?
Rozmawianie z dziećmi na trudne tematy sprawia nam trudności. Szczególnie wtedy, gdy mamy mówić o zagrożeniach. Obawiamy się, że sama rozmowa może krzywdzić. A jednak, dla bezpieczeństwa dziecka, rozmawiać trzeba..

Dzieci lubią prawdę słyszeć i… mówić.

Serdecznie zapraszamy na wykład!

Termin: piątek 16 marca 2012 godz. 17.00 – 18.30

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy, Sala Wykładowa ul. Stary Rynek 24

Liczba osób: 80

Wstęp wolny – wymagana rezerwacja miejsc poprzez wysłanie e-maila na adres: bydgoszcz@dojrzewalnia.pl

W tytule e-maila prosimy podać tytuł wykładu: Wykład dla rodziców „MY i DZIECI – jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy”

W treści e-maila: imię i nazwisko osoby rezerwującej.

Zapraszamy na pozostałe zajęcia w ramach Festiwalu Rozwojowego dla Kobiet PROGRESSteron.

AKTYWNY LINK DO REZERWACJI MIEJSC

Wykład dla Państwa poprowadzi: Barbara Dębicka
Pedagog, pełna energii mama dwójki dzieci. W pracy zawodowej pedagoga – pomagacza kieruje się zasadą, by być blisko człowieka. Podstawowym wykorzystywanym przez nią narzędziem pracy w kontakcie z drugą osobą jest żywa emocjonalność oraz wewnętrzne ciepło. Obecnie jest związana z Centrum Integracji Społecznej, gdzie prowadzi zajęcia psychoedukacyjne. Chętnie dzieli się swoja wiedzą i umiejętnościami prowadząc warsztaty w ramach Rozwojowego Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron.

 http://wimbp.man.bydgoszcz.pl/

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

Zobacz także