warsztaty

Data wydarzenia: sobota 18.06.2011 do niedziela 19.06.2011

warsztaty

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku w partnerstwie z Przedszkolem Samorządowym nr 36 w Białymstoku rozpoczyna realizację kolejnej edycji przedsięwzięcia Kulturalna Akademia Bobasa, tym razem pod hasłem Kultura odpowiedzialnego żywienia, który otrzymał wsparcie finansowe firmy Danone w ramach programu Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!.

Dzień pierwszy 18.06.2011 r.
godz. 10:00 – 14:00
WOAK Spodki (ul. Św. Rocha 14), Białystok
wstęp wolny

– przedstawienia teatralne: „Skarb” (grupa teatralna MiniAmulet) oraz. „Tymoteusz Rymcimci” (grupa teatralna Teatr Sporadyczny),
– wystawa fotografii Jakuba Grabskiego pt. „Dzieci ziemi”
– warsztaty edukacyjne z udziałem psa pracującego metodą AAA (Animal Assisted Activities) – warsztaty poprowadzą specjaliści z Fundacji Psi Uśmiech
– dmuchany zamek na zewnątrz Spodka
– warsztaty plastyczne

Dzień drugi 19.06.2011 r.
godz. 10:00 – 14:00
Przedszkole Samorządowe nr 36 w B-stoku (ul. Św. Mikołaja 9)
wstęp wolny

– warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców z uwzględnieniem zasad diety bezglutenowej pn. Kultura Odpowiedzialnego Żywienia
– warsztaty ekologiczne – wykonanie strojów oraz pokaz mody

Realizując projekt chcemy zminimalizować zjawisko niedożywienia dzieci w Przedszkolu Samorządowym nr 36 w Białymstoku w okresie wakacji poprzez uzupełnienie diety maluchów o zdrową żywność. Zadbamy też o edukację dzieci, rodziców oraz osób z ich najbliższego otoczenia poprzez cykl rodzinnych warsztatów kulinarnych oraz interdyscyplinarnych warsztatów artystycznych, a także zajęć ekologicznych.

Nasze dziełania nie są w pełni akcją edukacyjną, choć zależy nam na prozdrowotnej edukacji i zwróceniu szczególnej uwagi na problem dzieci na diecie bezglutenowej. Zorganizowane warsztaty kulinarne, których efektem będzie artystyczna książka kucharska (dla dzieci) zawierać będą informacje i rozwiązania dla rodzin borykających się z tym problemem. Ponad to chcemy uwrażliwić opinię publiczną na aspekt jakości produktów używanych do przygotowania posiłków dla dzieci. W ramach projektu przygotujemy spot o zdrowym odżywianiu, który umieścimy w Internecie oraz będziemy pokazywać podczas warsztatów.

Łącząc elementy zajęć artystycznych z działaniami edukacyjnymi promującymi odpowiedzialne żywienie chcemy również zwrócić uwagę szerszej opinii publicznej na problem jakości spożywanych przez dzieci posiłków oraz zachęcić rodziców do aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego ze swoimi pociechami. Projekt kierujemy do wszystkich zainteresowanych, a szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym, rodziców oraz osób z ich najbliższego otoczenia, mających wpływ na codzienną dietę malucha.

Etap pierwszy – dwudniowa impreza otwarta pn. Kulturalna Akademia Bobasa
– interdyscyplinarne zabawy i zajęcia edukacyjne z dziedziny teatru, muzyki, plastyki, zajęcia ekologiczne oraz wspólne gotowanie pod hasłem Kultura odpowiedzialnego żywienia
– przez cały sierpień 2011r., pięćdziesięcioro dzieci pozostających w okresie wakacyjnym w przedszkolu nr 36 otrzyma dodatkowy posiłek równoważący dietę.

Etap drugi
– cykliczne, otwarte spotkania oraz jednorazowe akcje realizowane w Przedszkolu Samorządowym nr 36 – ciąg dalszy warsztatów artystycznych, kulinarnych, akcji ekologicznych oraz spotkań edukacyjnych.

Etap trzeci i ostatni
– promocja Artystycznej Książki Kucharskiej oraz klipu o zdrowym odżywianiu w innych placówkach przedszkolnych w Białymstoku, Internecie, i nie tylko.

http://www.woak.bialystok.plZOBACZ TAKŻE:patronat