Warsztat wprowadzający do Mindfulness

Studio Mindfulness ul. Inżynierska 44 Gdynia Orłowo mapa

sobota 17.04.2021

35

Warsztat wprowadzający do Mindfulness

Intuicyjnie czujesz, że uważność może być dla Ciebie pomocna?

Próbujesz praktykować, ale pojawiają się trudności, pytania, wątpliwości czy dobrze to robisz?

Chciał(a)byś poznać podstawy Mindfulness i samodzielnie praktykować?

 

TERMIN: 17 kwietnia 2021, g. 12-13.30 sobota

MIEJSCE: STUDIO MINDFULNESS ul. Inżynierska 44, Gdynia Orłowo

KOSZT: 35 zł

ZAPISY: zgłoszenie prześlij na adres zapisy@uwaznoscnacodzien.pl.

W tytule wpisz imię i nazwisko/Warsztat/17.04

 

Warsztaty Mindfulness to spotkania wprowadzające do praktyki uważności (ang. mindfulness).

Podczas warsztatu dowiesz się czym jest Mindfulness i dlaczego warto praktykować oraz w jaki sposób zdobyte umiejętności mogą prowadzić do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia. Doświadczysz również wpływu prostych medytacji na stan Twojego umysłu.

Badania naukowe potwierdzają, że praktyki uważności Mindfulness:

  •  redukują stres i pozwalają kontrolować emocje,
  •  ułatwiają zasypianie i poprawiają jakość snu,
  •  podnoszą odporność psychiczną i fizyczną,
  •  regulują gospodarkę hormonalną w organizmie,
  •  łagodzą objawy depresji i zapobiegają nawrotom,
  •  pogłębiają życzliwość i akceptację,
  •  opóźniają procesy starzenia,
  •  poprawiają koncentrację i kreatywność,
  •  regulują ciśnienie krwi,
  •  rozwijają inteligencję emocjonalną,

Pewnie zdarzają Ci się sytuacje kiedy leżysz i nie możesz zasnąć, a twoje myśli urządzają gonitwę? Pragniesz je odsunąć, ale zamiast się wyciszyć, umysł podsuwa kolejne? W efekcie rano wstajesz niewyspany i rozbity. Cały dzień jesteś rozdrażniony – nie możesz się skupić, a codzienne obowiązki potęgują stres i wyczerpanie. W czasach tak pełnych niepokoju i pośpiechu jak obecne, tym ważniejsza staje się umiejętność znalezienia źródła spokoju i zadowolenia, które drzemią w nas, ale nie wiemy jak je odkryć i jak z nich korzystać. Badania prowadzone od ponad 30 lat nad stresem, stanami lękowymi i depresyjnymi pozwoliły odkryć sekret trwałego szczęścia i sposoby radzenia sobie ze stresem, wyczerpaniem, lękami czy nawet głęboką depresją. Formy medytacji, które do niedawna były mało znane na Zachodzie, a od kilku tysięcy lat stosowane na Wschodzie, to praktyki uważności dostępne dla każdego. Zazwyczaj podczas medytacji skupiamy uwagę na wybranej podporze uważności (oddech, dźwięki, ciało, ruch) jednocześnie obserwując pojawiające się w głowie myśli. Z czasem zaczynamy zdawać sobie sprawę, że myśli przychodzą i odchodzą z własnej woli i stopniowo rezygnujemy z angażowania się w nie. Nasza obserwacja jest wolna od krytyki i oceny, pełna współczucia i akceptacji dla natury umysłu. Rozwinięcie takiej postawy wymaga czasu, treningu i zaufaniu procesowi. Dzięki kilku technikom i praktykom uczysz się, aby normalne uczucie lęku i stresu czy smutku nie nasilały się i nie przeradzały w długie okresy nieszczęścia i wyczerpania, a nawet w poważną depresję kliniczną. Praktyki uważności dają początek procesowi przywracania kontroli nad życiem. Z czasem uważność przynosi długotrwałe zmiany w nastroju, podnosi poziom szczęścia i dobrego samopoczucia. Wpływa na rozwój pamięci, kreatywności czy procesy starzenia i zdrowie. Każda minuta spędzona na medytacji wpływa na nas dobroczynnie, zatem nie warto zwlekać i odkładać spraw najważniejszych na później. Jeśli wybierzesz praktyki uważności, zaczniesz znajdować spokój w pędzącym świecie.

Spotkanie pozwoli Ci zadecydować o podjęciu 8 tyg. kursu, na którym nauczysz się samodzielnie medytować, poznasz teorię i praktyki, które są niezwykle pomocne w czasach kiedy zadaniowe podejście do życia powoduje, że tracimy kontakt z chwilą obecną i żyjemy przeszłością lub przyszłością. Najrzadziej jesteśmy w teraźniejszości, która jest jedynym czasem, w którym naprawdę żyjemy.

Mindfulness to sprawdzona naukowo ścieżka zdrowia, którą warto podążać. Zacznij tam, gdzie jesteś:-)

Więcej informacji o kursie znajdziesz tutaj https://uwaznoscnacodzien.pl/pl_PL/i/8-TYG.-CERTYFIKOWANY-KURS-UWAZNOSCI-MBLC-24.04-19.06.21-GDYNIA-ORLOWO%2C-STUDIO-MINDFULNESS/33?preview=true

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Studio Mindfulness logo

Studio Mindfulness

Studio Mindfulness organizuje kursy uważności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kursy rozwijają kompetencje społeczne i poznawcze, korzystając z najbardziej skutecznych narzędzi wykorzystujących neuroplastyczność umysłu i jego zdolności do budowania nowych połączeń neuronalnych. Wszystko po to, …

Więcej

Adres:

Studio Mindfulness
ul. Inżynierska 44
Gdynia Orłowo


Kontakt:

605 569 020
kontakt@uwaznoscnacodzien.pl
http://www.uwaznoscnacodzien.pl
https://www.facebook.com/groups/1071044773351715
facebook
instagram