Warsztat tworzenia animacji poklatkowej: Magiczny świat, Lublin

Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin mapa

poniedziałek 25.07.2016 do środa 27.07.2016

Bezpłatne / obowiązują zapisy

Wakacyjne Warsztaty animacji poklatkowej w Lublinie

W jaki sposób powstał „Miś Uszatek”? Ile czasu potrzeba, aby stworzyć odcinek czeskich „Sąsiadów”? Czy postaci z filmu „Uciekające kurczaki” ulepione były z plasteliny? Odpowiedzi na te pytania otrzymają uczestnicy warsztatów z animacji poklatkowej.

Warsztaty Kultury zapraszają na kurs, podczas którego stworzysz własny film! Podczas kursu zapoznasz się z różnymi technikami, takimi jak: animacja lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, rysunkowa, pikselacja czy z technikami kombinowanymi. Zdobytą wiedzę teoretyczną przełożysz od razu na praktykę, tworząc wspólnie z innymi uczestnikami własny film.

Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie samodzielnego poruszania się. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.

Kiedy: 25, 26, 27 lipca 2016, godz. 11:00-15:00 (warsztat trzydniowy)
Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11
Warsztat dla dzieci w wieku 9-12 lat 

Prowadzenie: Anna Chabros-Piłat – artysta plastyk, grafik, twórca krótkometrażowych filmów animowanych, magister sztuki, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”. Swoją przygodę z filmem animowanym rozpoczęła na studiach, gdzie stworzyła pierwsze filmy wykorzystując różne techniki animacyjne. W tym okresie stworzyła swój pierwszy film festiwalowy „Zielona alternatywa”. Od tego momentu postanowiła rozwijać swój warsztat kontynuując naukę w oskarowym studiu filmowym SE-MA-FOR w Łodzi. Jej produkcja „Kołowrotek” kontynuuje bogatą tradycję polskiej szkoły animacji poklatkowej.

Zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.  

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin


Kontakt:

http://www.warsztatykultury.pl

ZOBACZ TAKŻE:wakacjewarsztaty