warszawskie spektakle dla dzieci

poniedziałek 01.11.2010 do wtorek 30.11.2010

Teatr Baj zaprasza wszystkie dzieci na jesienne, listopadowe przedstawienia teatralne. Spektakl pt. „Na jagody” czy „Kwiat paproci” to tylko niektóre proponowane inscenizacje tego teatru. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych małych milusińskich!

Teatr Baj – listopadowy repertuar

02-05 listopada, godz. 10:00  Kwiat paproci
06-07 listopada, godz 11:00, 13:00  Na jagody

09-10 listopada, godz 10:00   Na jagody
13-14 listopada, godz 11:00, 13:00 Zaczarowane wycinanki
16-18 listopada, godz 10:00  Zaczarowane wycinanki

19 listopada, godz 10:00  Zaczarowane wycinanki
20-21 listopada, godz 12:00  Śpiąca królewna

23-26 listopada, godz 10:00  Śpiąca królewna
27-28 listopada, godz 12:00  Śpiąca królewna

Kwiat paproci
W każdym z nas kryje się tęsknota za lepszym jutrem. Młody Jasiek postanawia odnaleźć osnuty legendami kwiat paproci, dzięki któremu w magiczny sposób będzie mógł zrealizować marzenie o szczęściu. Ślepe dążenie do celu kryje w sobie wiele niebezpieczeństw, a przewrotne siły czuwające nad tajemnicą kwiatu potrafią odmienić samego człowieka, a nie tylko jego los.

Czy Jasiek w porę zrozumie, co jest prawdziwym szczęściem?

Spektakl zrealizowany jest w żywym planie przy użyciu płaskich lalek, przypominających postacie z dziecięcych rysunków. Ożywiane elementy scenografii, las w którym możemy się przejrzeć, tajemnicza muzyka oddają atmosferę świętojańskiej nocy.

spektakl dla dzieci od 5 lat
czas trwania: 85 minut z przerwą

Na jagody
Należąca do kanonu polskiej literatury dla dzieci opowieść o leśnej przygodzie Janka – jego spotkaniu z Jagodowym Królem i jagodowymi chłopcami, do dziś zdobywa dziecięce serca. Las znany z baśni jako miejsce niebezpieczne i mroczne w utworze Marii Konopnickiej pokazuje swoje pogodne oblicze, jego mieszkańcy okazują się bardzo mili i pomocni.

Przedstawienie znakomicie oddaje klimat utworu Konopnickiej. Magia parawanowego teatru: zmiany scenografii niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lalki leśnych zwierzątek i mieszkańców jagodowego królestwa zachwycają małych widzów. Ponadto spektakl daje maluchom wyjątkową dzisiaj okazję do kontaktu z wierszem, kształtując ich wrażliwość na słowo.

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania: 60 minut z przerwą

Zaczarowane wycinanki
Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.

Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.

Żywy rytm spektaklu, niekonwencjonalne pomysły scenograficzne, scenki pełne humoru, ciekawy ruch sceniczny oraz ujmująca muzyka oczarują nie tylko najmłodszych widzów.

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania: 60 minut z przerwą

Śpiąca królewna
Lubimy baśnie, bo są tajemnicze i otwierają nieograniczone przestrzenie dla wyobraźni. Choć są znane, ciągle do nich wracamy. Nasza Śpiąca Królewna, tak jak wszystkie Śpiące Królewny, wyśni pięknego Królewicza, a zarośnięte różanym żywopłotem królestwo odzyska swoją świetność. Cóż zatem wyjątkowego w tej realizacji? Teatr.

Przedstawienie oparte jest na teatralnej zabawie. Grupa komediantów, pod dyktando pewnej wszechwiedzącej Żaby, odgrywa za pomocą lalek baśń o Śpiącej Królewnie. Spektakl potwierdza, że świat baśni nie jest daleki od tego, co może się zdarzyć w rzeczywistości – bo wśród nas też są królewny i oczarowani nimi książęta.

Dzięki dynamice zdarzeń, lekkości i dowcipowi aktorskiej improwizacji na przedstawieniu nie można się nudzić. A pomysłowa, zaprojektowana z humorem scenografia i lalki oraz muzyka, w której wszystko gra, sprawiają, że spektakl oczarowuje, wzrusza i bawi.

spektakl dla dzieci od 5 lat
czas trwania: 80 minut z przerwą

Kasa Teatru
pn: nieczynna
wt – pt: 9:30 – 17:30
sb, nd: 10:00 – 14:00

tel. / faks 22 818 08 21
kasa@teatrbaj.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Baj dla dzieci - spektakle dla młodych widzów w Warszawie

Teatr BAJ

Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis". Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, …

Więcej

Adres:

ul. Jagiellońska 28
03-719 Warszawa


Kontakt:

0 22 818 08 21, 619 80 77
bow@teatrbaj.pl
http://www.teatrbaj.waw.pl