UD

warszawskie spektakle dla dzieci

📅 poniedziałek 01.11.2010 do wtorek 30.11.2010
warszawskie spektakle dla dzieci
Teatr Baj – listopadowy repertuar

02-05 listopada, godz. 10:00  Kwiat paproci
06-07 listopada, godz 11:00, 13:00  Na jagody

09-10 listopada, godz 10:00   Na jagody
13-14 listopada, godz 11:00, 13:00 Zaczarowane wycinanki
16-18 listopada, godz 10:00  Zaczarowane wycinanki

19 listopada, godz 10:00  Zaczarowane wycinanki
20-21 listopada, godz 12:00  Śpiąca królewna

23-26 listopada, godz 10:00  Śpiąca królewna
27-28 listopada, godz 12:00  Śpiąca królewna

Kwiat paproci
W każdym z nas kryje się tęsknota za lepszym jutrem. Młody Jasiek postanawia odnaleźć osnuty legendami kwiat paproci, dzięki któremu w magiczny sposób będzie mógł zrealizować marzenie o szczęściu. Ślepe dążenie do celu kryje w sobie wiele niebezpieczeństw, a przewrotne siły czuwające nad tajemnicą kwiatu potrafią odmienić samego człowieka, a nie tylko jego los.

Czy Jasiek w porę zrozumie, co jest prawdziwym szczęściem?

Spektakl zrealizowany jest w żywym planie przy użyciu płaskich lalek, przypominających postacie z dziecięcych rysunków. Ożywiane elementy scenografii, las w którym możemy się przejrzeć, tajemnicza muzyka oddają atmosferę świętojańskiej nocy.

spektakl dla dzieci od 5 lat
czas trwania: 85 minut z przerwą

Na jagody
Należąca do kanonu polskiej literatury dla dzieci opowieść o leśnej przygodzie Janka – jego spotkaniu z Jagodowym Królem i jagodowymi chłopcami, do dziś zdobywa dziecięce serca. Las znany z baśni jako miejsce niebezpieczne i mroczne w utworze Marii Konopnickiej pokazuje swoje pogodne oblicze, jego mieszkańcy okazują się bardzo mili i pomocni.

Przedstawienie znakomicie oddaje klimat utworu Konopnickiej. Magia parawanowego teatru: zmiany scenografii niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lalki leśnych zwierzątek i mieszkańców jagodowego królestwa zachwycają małych widzów. Ponadto spektakl daje maluchom wyjątkową dzisiaj okazję do kontaktu z wierszem, kształtując ich wrażliwość na słowo.

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania: 60 minut z przerwą

Zaczarowane wycinanki
Kolorowa rybka zamiast spełnić trzy życzenia daje pewnemu chłopcu niezwykłe nożyczki. Może za ich pomocą wyciąć z papieru wszystko, o czym zamarzy, a natychmiast stanie się to rzeczywistością. Czy zaczarowane wycinanki przyniosą mu szczęście? Może się okazać, że kiedy ma się już wszystko, jest potwornie nudno, a proste zabawy z rodzicami stają się wartością najcenniejszą.

Przedstawienie adresowane jest do widzów, którym nieobca jest konwencja umowności, znana tak dobrze z dziecięcych zabaw. Twórcy spektaklu przy pomocy geometrycznych figur, gestu, elementów pantomimy, czarnego teatru, cieni i lalek odwołują się do dziecięcej wyobraźni. Znajdujące się na scenie ogromne klocki zmieniają swoje funkcje. Każdy nowy układ figur wraz z gestem aktora tworzy nowe skojarzenia. Cienie poszerzają przestrzeń, budują metafory i dopełniają nastrój sceny.

Żywy rytm spektaklu, niekonwencjonalne pomysły scenograficzne, scenki pełne humoru, ciekawy ruch sceniczny oraz ujmująca muzyka oczarują nie tylko najmłodszych widzów.

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania: 60 minut z przerwą

Śpiąca królewna
Lubimy baśnie, bo są tajemnicze i otwierają nieograniczone przestrzenie dla wyobraźni. Choć są znane, ciągle do nich wracamy. Nasza Śpiąca Królewna, tak jak wszystkie Śpiące Królewny, wyśni pięknego Królewicza, a zarośnięte różanym żywopłotem królestwo odzyska swoją świetność. Cóż zatem wyjątkowego w tej realizacji? Teatr.

Przedstawienie oparte jest na teatralnej zabawie. Grupa komediantów, pod dyktando pewnej wszechwiedzącej Żaby, odgrywa za pomocą lalek baśń o Śpiącej Królewnie. Spektakl potwierdza, że świat baśni nie jest daleki od tego, co może się zdarzyć w rzeczywistości – bo wśród nas też są królewny i oczarowani nimi książęta.

Dzięki dynamice zdarzeń, lekkości i dowcipowi aktorskiej improwizacji na przedstawieniu nie można się nudzić. A pomysłowa, zaprojektowana z humorem scenografia i lalki oraz muzyka, w której wszystko gra, sprawiają, że spektakl oczarowuje, wzrusza i bawi.

spektakl dla dzieci od 5 lat
czas trwania: 80 minut z przerwą

Kasa Teatru
pn: nieczynna
wt – pt: 9:30 – 17:30
sb, nd: 10:00 – 14:00

tel. / faks 22 818 08 21
kasa@teatrbaj.pl

332 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent