Warszawskie podróże z legendą – spektakl nie tylko dla dzieci

Warszawskie podróże z legendą – spektakl nie tylko dla dzieci

Podskarbińska 2
🗺 mapa
📅 niedziela 29.09.2019
Warszawskie podróże z legendą - spektakl nie tylko dla dzieci
Fundacja „Szafa Kultury” oraz Teatr Itakzagramy zapraszają na spektakl baśniowy w ramach projektu „Warszawa znana i nieznana – legendy i improwizacje”, dofinansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

Warszawa kryje w sobie wiele niesamowitych opowieści, baśni i legend. Zwłaszcza na Starówce aż się od nich roi. Niektóre z nich są nadal dobrze znane, inne powoli popadają w zapomnienie, a do tego dopuścić nie można!

Zapraszamy zatem na baśniowy spacer po warszawskiej Starówce takiej, jaką była kiedyś, przed laty. Bajarki zabiorą Was w tę niesamowitą podróż w przeszłość, ale to Wy sami wybierzecie, w którą stronę zechcecie podążyć i które legendy zechcecie usłyszeć w ciągu godziny przeznaczonej na to niezwykłe spotkanie. Poza legendami poznacie również wiele ciekawych faktów dotyczących życia w dawnej Warszawie, popularnych niegdyś zawodów, zwyczajów i przesądów, a po spektaklu i wplecionych weń warsztatach każdy z małych uczestników otrzyma broszurkę z zadaniami do wykonania.

Legendom towarzyszyć będzie również muzyka tworzona na żywo.

Zapraszamy wszystkich, i dużych i małych, do Centrum Promocji Kultury na Podskarbińskiej 2, 29 września o godzinie 17:00.

WSTĘP WOLNY!

Opowiadać baśnie i ilustrować je muzycznie będą aktorki Teatru Itakzagramy: Katarzyna Gruszewska, Dorota Jarząbek – Rogaczyk i Joanna Mazewska.
Czas trwania spektaklu i warsztatów: ok.70 min.

Spektakl został dofinansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie