Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

Warszawskie Dni Rodzinne

PGE Narodowy
📅 piątek 14.09.2018 do niedziela 16.09.2018
bezpłatne
Warszawskie Dni Rodzinne

Bezpłatne wydarzenia dla dzieci i rodziców w całej stolicy! Laser Tag, zabawa w lustrzanym labiryncie, robotyka z Lego WeDo, wizyta w Klockowni, programowanie dla dzieci, warsztaty z sitodruku i rozwiązywanie zagadek w escape roomie – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was podczas Warszawskich Dni Rodzinnych! Największą z nich będzie Warszawski Piknik Rodzinny 15 września na PGE Narodowym!

ZwalczNude.pl wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawy zapraszają na wyjątkowy weekend dla rodzin z dziećmi. W ten weekend miasto i jego okolice zmienią się w wielki radosny plac zabaw z licznymi atrakcjami i warsztatami. Wszystko po to, żeby przybliżyć rodzicom i dzieciom różne formy aktywnego, ciekawego i wspólnego spędzania czasu w stolicy.

Warszawskie Dni Rodzinne to jedna z najciekawszych rodzinnych propozycji dla warszawiaków. Odbywające się w ciągu weekendu bezpłatne zajęcia i warsztaty dają możliwość sprawdzenia oferty miejsc, do których można uczęszczać w ciągu roku. W programie czekają na Was m.in.: wizyta w Klockowni, niesamowita wizyta w sklepie Hamleys i ich lustrzanym labiryncie, matematyka na wesoło z Matplanetą, wyjątkowe zajęcia ogólnorozwojowe z GYM Generation, rozgrywka w paintball laserowy w Centrum Rozrywki Ale Zebra, a to dopiero początek! Dreszczyk emocji poczujecie w escape roomie BANK, a dzięki szkole językowej EJOY podszkolicie swój angielski. Mnóstwo atrakcji przygotowali również animatorzy z Mathriders , którzy łączą naukę z zabawą. Giganci Programowanie poprowadzą zajęcia z programowania dla najmłodszych, zaś Planeta Robotów przeniesie Was we wspaniały świat robotyki, a na Mokotowie czeka na Was dzień otwarty w Przedszkolu i Żłobku JOY w programie warsztaty plastyczne, malowanie buziek, konsultacje z psychologiem dziecięcym dla rodziców. Na rodziny czekają również bezpłatne porady i konsultacje w Klinice Leczenia Jąkania oraz Poradni Chorób Stopy, a także warsztaty w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Fanów sportu Yellow Tenis zaprasza na bezpłatną naukę gry w tenisa, a wszystkich amatorów słodyczy zachęcamy do udziału w warsztatach czekoladowych w Pijalni Czekolady E.Wedel.

Dopełnieniem weekendu przepełnionego atrakcjami będzie Warszawski Piknik Rodzinny, który odbędzie się 15 września na Błoniach PGE Narodowego w godzinach 12:00-17:00. Na Pikniku czekają niesamowite atrakcje: prezentacja jachtów typu Optymist, regaty mini Żaglówek, zwiedzanie szybowca Aeroklubu Polskiego, Mobilny Gabinet Zdrowia miesięcznika ZDROWIE i serwisu Poradnikzdrowie.pl, wyścigi na ergometrach wioślarskich, prezentacja wyczynowej łodzi wioślarskiej, bieg Little Heroes, prezentacje samochodów: Renault, Mitsubishi oraz Toyota – które będzie można wygrać na weekend- to wszystko to tylko część przygotowanych atrakcji. Na dzieci czekają: warsztaty z sitodruku, dmuchańce, nauka języków na wesoło, eksperymenty naukowe, a w Przystani Świętego Mikołaja będzie okazja dowiedzieć się co Mikołaj robi poza świętami!

Wszystkie dzieci zapraszamy również do zabawy w strefie POLSAT JimJam. Najmłodsi będą mogli wykonać prace plastyczne nawiązujące do ulubionych bajek oraz dać się ponieść wyobraźni tworząc różne kształty z chrupkowych klocków. Będzie także możliwość pomalowania buziek we wzory nawiązujące do bajkowych bohaterów. Dla maluchów przygotowany zostanie ponadto kącik telewizyjny z wygodnymi pufami, gdzie przez cały dzień będzie można oglądać odcinki najnowszych seriali emitowanych na kanale POLSAT JimJam. Na dzieci, które odwiedzą strefę będą również czekać upominki. Zapraszamy także do udziału w konkursie ze sceny, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Aby pobudzić szare komórki, warto przespacerować się na stoisko MatPlanety. To tu będzie okazja sprawdzić się w łamigłówkach matematycznych. Będziecie też mogli wykorzystać swój logiczny zmysł i rozegrać partyjkę szachów z Polskim Związkiem Szachów, lub partyjkę brydża z Polskim Związkiem Brydża Sportowego?

Gimnastyka języka tylko z ProfiLingua, na tym stoisku poznacie mnóstwo nowych zagranicznych słówek i ciekawych wyrażeń! Podczas Pikniku spotkacie się również ze specjalistami z Kliniki Leczenia Jąkania. Pobudzony do działania mózg i zdobyte umiejętności lingwistyczne ułatwią Wam wygraną w Dobble, Story Cubes, Dixit, a nawet Cortex, w które będzie okazja zagrać na stoisku wydawnictwa Rebel.

Młodzi architekci zostaną przyciągnięci kolorowymi cegiełkami, do zbudowania klockogrodu na stoisku Klockowni! Nieopodal spotkacie Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek i najsłodsze ssaki świata, z którymi warto się przywitać, podczas spaceru po naszym Pikniku. Nie lada gratka czeka na wszystkie maluchy również na stoisku Primavera SPA – mini plaża z zabawkami! Na Pikniku czekać na Was będzie również pasjonująca, pełna przygód sportowa gra miejska, która odbędzie się w ramach projektu Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek! Tym razem spotkanie się z Asterixem i Obelixem!
Zanim wrócicie do swojej rzeczywistości, koniecznie zajrzyjcie na stoisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej, tam poznacie tajemnicę bezpiecznego poruszania się w Internecie oraz będziecie mieć okazję porozmawiać o odpowiedzialnym korzystaniu ze smartfona.

To tylko niektóre z atrakcji, z których będzie można skorzystać podczas Warszawskich Dni Rodzinnych. Pamiętajcie, że wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, po uprzednim zapisaniu się i zarezerwowaniu miejsca!
Nie może Was zabraknąć!

Więcej informacji o Pikniku na: www.warszawskiednirodzinne.pl