Warszawa z Sienkiewiczem – gra miejska

Czuły Barbarzyńca, Piwna, Warszawa, mapa

sobota 24.09.2016 do niedziela 25.09.2016

Już w sobotę 24 września i w niedzielę 25 września w godzinach 12.00-16.00 Czuły Barbarzyńca na Piwnej (ul. Piwna 20/26, Warszawa) serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w literackiej grze miejskiej WARSZAWA Z SIENKIEWICZEM.

Wejście do gry w dowolnym momencie od godz. 12.00 do 14.00, start z Bazy w Czułym Barbarzyńcy na Piwnej – bez rezerwacji i bezpłatnie, gra trwa około 2 godziny.

Jeśli lubicie spacery, zagadki i ciekawe książki, to ta gra jest właśnie dla was.

Jej bohaterem jest znany polski powieściopisarz Henryk Sienkiewicz, pierwszy Polak uhonorowany w 1905 roku Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. W 2016 roku obchodzimy Rok Sienkiewicza – okazją do jego ustanowienia jest 170. rocznica urodzin oraz 100. rocznica śmierci pisarza.

Nasza gra nie jest wyścigiem – jej trasę można przejść w dowolnym tempie, a główne zadanie to dobrze się bawić.

W trasę możecie wyruszyć z przyjaciółmi, rodzicami, dziadkami oraz z całkiem nowymi znajomymi poznanymi w Bazie, czyli w Czułym Barbarzyńcy na Piwnej, ul. Piwna 20/26 – to przytulna księgarnia, w której znajdą coś dla siebie i dzieci, i dorośli.

Grę zaczynacie i kończycie w Bazie. Proponujemy wam odwiedzenie kilku miejsc związanych z życiem i twórczością pisarza. Zostały one zaznaczone i opisane na mapie gry, którą dostaniecie w Bazie.

Po drodze spotkacie naszych Agentów, którzy mają dla was pytania i zdania. Trzy punkty na trasie znajdujecie sami, a odpowiedzi wpisujecie na mapie.

Po powrocie do Bazy pokażcie organizatorom swoją wypełnioną mapę gry i odbierzcie pamiątkowy upominek.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Projekt WARSZAWA Z SIENKIEWICZEM został dofinansowany ze środków Instytutu Książki w ramach obchodów Roku Sienkiewicza 2016 przygotowanych przez MKiDN.

 

Zapraszamy również na dwie edycje literackiej gry miejskiej WARSZAWA Z SIENKIEWICZEM odbędą się 15 i 16 października 2016 (sobota i niedziela) w godzinach 12.00-16.00

 

Załączam logotyp, zapraszam również na Facebooka, gdzie na bieżąco umieszczamy informacje o tym projekcie: @czulybarbarzyncanapiwnej.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także