Warszawa, Ty i ja – rowerem po Targówku

📅 sobota 30.08.2014
Warszawa, Ty i ja – rowerem po Targówku

WARSZAWA, Ty i ja

Każda dzielnica ma swoje tajemnice i zapomniane zakątki. Każda ulica i każdy budynek kryje przed nami historię, czasami sprzed kilku lat, a czasem sprzed kilku stuleci. Poznajmy bliżej Warszawę, która nas otacza! Zapraszamy całe rodziny na wspólne historyczne wycieczki. Pokażemy Wam Warszawę, jakiej nie znacie. W wybrane soboty i niedziele wakacji odwiedzimy inną dzielnicę.

Każda rodzina otrzymuje mapę, na której zaznacza odwiedzone obiekty, oraz kartę uczestnika. Obecności na wycieczkach potwierdzana jest pieczęciami na karcie uczestnika. Najwytrwalsi, czyli te rodziny, które odwiedzą z nami najwięcej dzielnic – otrzymują nagrody – niespodzianki. Udział w wycieczkach jest BEZPŁATNY

wycieczka nr 17 na Targówek – wycieczka rowerowa
FORTY PRZYAJŹNI, 30.08.br, godzina 10.30

Start: 10.30, Czas trwania: około 2 godziny
Miejsce zbiórki: Rondo Żaba (stacja benzynowa)

Serię przeciekawych wycieczek w ramach projektu „Warszawa, Ty i ja" zakończymy tam, gdzie Warszawa się zaczęła. Na Targówku bowiem archeolodzy odnaleźli najstarsze ślady ludzkich siedlisk na teranie dzisiejszej Warszawy. Opowiem więc, jak żyło się naszym przodkom w brudnowskim grodzie ponad 1000 lat temu. Ale nie tylko o tym… Poznamy życiorys legendarnego barda Warszawy, usłyszymy przeciekawą historię kościółka Wincentego a Paulo, dowiemy się jakie było pierwotne przeznaczenie budynku, w którym dziś mieści się teatr Rampa.

Zobaczymy m.in.: Cmentarz Żydowski, Kościół Chrystusa Króla, Skwer „Wiecha", Teatr Rampa, Cmentarz Bródnowski, Pozostałości grodu (Bródno-Podgrodzie)

Zapisy: http://wtij.duch.edu.pl/index.php/zapisz-sie-na-wycieczke
Informacje: warszawatyija@duch.edu.pl 692 981 439 oraz www.duch.edu.pl

Organizator wycieczki: Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Patroni medialni: Radio Wawa, TVP Warszawa, mmwarszawa.pl; czas dzieci.pl; qlturka.pl, miasto dzieci.

Termin:
30 sierpnia 2014 roku, godz. 10.30