Warszawa, Ty i ja – projekt dla całych rodzin

Warszawa mapa

niedziela 12.06.2016 do piątek 08.07.2016

warszawa Ty i ja lato 2016

Zapraszamy całe rodziny na wycieczki historyczne po Warszawie! Pokażemy Wam stolicę, jakiej nie znacie. W soboty i niedziele wakacji odwiedzimy po kolei każdą dzielnicę naszego miasta, by poznać jej dzieje i jej dawnych mieszkańców.

Tegoroczna nowość – warsztaty historyczne i terenowe gry na orientację, które przygotowaliśmy dla młodszych dzieci. Nikt, kto spędza wakacje w mieście, z nami nie będzie się nudzić!

Udział w wycieczkach jest bezpłatny!

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii już po raz trzeci zaprasza stołeczne rodziny do udziału w bezpłatnym, wakacyjnym projekcie „Warszawa, Ty i ja”, stanowiącym cykl wycieczek i warsztatów o tematyce historycznej. W tym roku motywem przewodnim programu będzie odkrycie pochodzenia nazw samych dzielnic oraz ich ulic, a cały cykl nosi nazwę: „Warszawa, Ty i ja. Pocztówka z przeszłości”. Spotkania odbywać się będą w każdy weekend, począwszy od 25 czerwca.

Wycieczki odbywać się będą w weekendy. Każda rodzina, która zarejestruje się na stronie internetowej projektu będzie mogła uczestniczyć w dowolnej liczbie wycieczek, niekoniecznie tylko w dzielnicy zamieszkania. Uczestnictwo w wycieczce będzie punktowane pieczątką na specjalnej karcie uczestnika, stanowiącej jednocześnie mapę Warszawy. Marszruty zostały opracowane przez varsavianistów, a każdą wycieczkę poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy. W tym roku w ramach programu „Warszawa, Ty i ja” zaplanowano także weekendowe zajęcia wykładowo-warsztatowe, stanowiące samodzielną ofertą edukacyjną dla rodzin z dziećmi, ale również uzupełnienie wycieczek. W czasie zajęć odbywać się będzie pogadanka o znanej postaci dzielnicy, warsztat historyczny oparty na biogramie tej postaci oraz historii miasta okresu jej życia. Następnie każda rodzina otrzyma kartę terenowej gry na orientację, której punkty rozmieszczone będą w okolicy, a zadania będą powiązane w wcześniejszym wykładem. Każda rodzina będzie musiała odnaleźć w terenie i wykonać zamieszczone na karcie zadania. Trzecim etapem projektu „Warszawa, Ty i ja. Pocztówka z przeszłości” jest historyczna gra miejska dla rodzin, rozegrana na terenach nadwiślańskich, a w szczególności na terenie Bulwarów Wiślanych. Organizatorzy do gry miejskiej zapraszają nie tylko rodziny biorące udział w wycieczkach, ale także wszystkich chętnych.

Udział w projekcie „Warszawa, Ty i ja” jest bezpłatny, ale liczba miejsc – ograniczona.

Do udziału zapraszamy rodziny z dziećmi od lat 6. Zapisy na wycieczki i warsztaty na stronie: www.wtij.duch.edu.pl od 10 czerwca. Dodatkowe informacje osoby chętne mogą uzyskać także telefonicznie, pod numerem: 692 981 439.

Projekt „Warszawa, Ty i ja. Pocztówka z przeszłości” finansowany jest ze środków Biura Projektów i Pomocy Społecznej Urzędu m. st. Warszawy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Warszawa, Ty i ja – projekt dla całych rodzin

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii powstała, aby przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę z zakresu historii Polski oraz historii świata w ciekawy i nowoczesny sposób. Fundacja prowadzi liczne projekty edukacyjne, największym z nich jest DZIECIĘCY UNIWERSYTET CIEKAWEJ HISTORII …

Więcej

Adres:

ul. Zielna 39 (Budynek PASTy)
pokój 902, IX piętro, domofon 6.
00-108, WarszawaKontakt:

uniwersytet@duch.edu.pl
http://www.duch.edu.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronat

Zobacz także