Warszawa jest trendy – Dziecięca Warszawa

Plac Defilad mapa

niedziela 04.09.2016

bezpłatne

warszawa jest trendy

W ramach wydarzenia Warszawa jest trendy zapraszamy na „Dziecięcą Warszawę”.

Na scenie wystąpią popularne i lubiane dziecięce zespoły oraz muzyczni bohaterowie. Na początku do zabawy porwie uczestników DJ Miki, znana młodym słuchaczom z płyt z bajkami „Bajki Małgosi”, „Kołysanki księżycowe”, „DJ Miki i przyjaciele”. DJ Miki, czyli Małgosia Kosik, wykonując swoje największe hity, zachęca najmłodszych do zabawy i śpiewania. Następnie scenę wypełni radosny śpiew członków dziecięcego zespołu Małe SIE. Młodzi muzycy pokażą maluchom, że śpiewać każdy może i każdy powinien, bo to wspaniała zabawa! Kolejnym popularnym zespołem, który pojawi się na scenie „Dziecięcej Warszawy”, jest Centrum Uśmiechu. Podczas koncertu dzieci i dorośli będą bawić się przy największych przebojach zespołu, takich jak „Gruszka” i „Olimpiada w Jarzynowie”. Nie zabraknie niekwestionowanej królowej piosenek dla dzieci – Majki Jeżowskiej. Dzięki kolorowym strojom, łatwo wpadającym w ucho piosenkom, humorowi i znakomitemu kontaktowi z publicznością piosenkarka porwie do zabawy każdego widza, niezależnie od wieku.
Na zakończenie imprezy do zabawy zagrzewać będzie artysta z zagranicy DJ Mam’s. Oryginalny wykonawca podbił światową scenę muzyczną i serca małych słuchaczy unikalną mieszanką tradycyjnych rytmów z Francji, Hiszpanii, północnej Afryki oraz Martyniki i Gwadelupy.

ZDROWO I AKTYWNIE, CZYLI LEKCJE ZUMBY
W programie „Dziecięcej Warszawy” są oczywiście również zajęcia ruchowe dla dzieci. Wszystkie chętne maluchy wezmą udział w lekcjach Zumba Kids, będących oryginalnym połączeniem kilku stylów tanecznych, m.in. salsy, bachaty i hip-hopu. Zajęcia wpływają na prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka, kształtują koordynację, uczą pracy zespołowej, kreatywności i dyscypliny. Dzięki dobrej zabawie Zumba Kids to także doskonały sposób, aby zachęcić maluchy do uprawiania sportu. Podczas warsztatów dzieci poznają podstawowe kroki taneczne i będą uczestniczyć w zabawach z rówieśnikami, które pomogą im złapać sportowego bakcyla.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ PODCZAS KREATYWNYCH WARSZTATÓW DLA DZIECI
Na pl. Defilad zaroi się od namiotów i stoisk z animacjami i atrakcjami dla najmłodszych. Wszystkie zajęcia przygotowane dla maluchów mają formę zabawy, która kształtuje prawidłowe nawyki związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Jedną z atrakcji „Dziecięcej Warszawy” będą zajęcia z zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz udzielania pierwszej pomocy, przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Na małych szefów kuchni i ich dorosłych pomocników czekają warsztaty kulinarne „Wiem, co jem”, podczas których dzieci poznają tajniki zdrowego jedzenia i smacznego gotowania. Podczas zajęć komputerowych dzieci zafascynowane nowymi technologiami będą mogły pod okiem specjalistów zrobić pierwsze kroki w trudnej sztuce programowania. Może ujawni się nowy komputerowy geniusz? Organizatorzy „Dziecięcej Warszawy” nie zapomnieli również o artystycznych duszach. Swój talent młodzi mistrzowie będą mogli rozwijać podczas warsztatów instrumentalnych, plastycznych, a także fotograficzno-filmowych.
Prowadzenie imprezy: Miłka Skalska

ADOPTUJ WARSZAWIAKA
Przez cały dzień na pl. Defilad będzie można również spotkać psy i wolontariuszy ze schroniska dla bezdomnych zwierząt na Paluchu. Opiekunowie zwierzaków będą uczyć dzieci opieki nad czworonożnymi przyjaciółmi, a behawiorysta doradzi, jak wychowywać psy i koty. Akcja jest elementem projektu „Adoptuj warszawiaka” i ma na celu zachęcanie mieszkańców do adopcji zwierząt.

PROGRAM NA SCENIE GŁÓWNEJ:
12.00 – 12.10 – rozpoczęcie imprezy
12.10 – 12.45 – koncert: DJ Miki
12.50 – 13.35 – z Zumbą Fitness po zdrowie
13.40 – 14.20 – koncert: Małe SIE i Centrum Bajki w Pacanowie
14.25 – 14.55 – pokazy taneczne: Studio Taneczne Akcent
15.00 – 15.45 – z Zumbą Fitness po zdrowie
15.50 – 16.40 – koncert: Centrum Uśmiechu
16.45 – 17.45 – koncert: Majka Jeżowska z zespołem
17.50 – 18.20 – koncert: DJ Mam’s in Showcase oraz z Zumbą Fitness po zdrowie
18.20 – 18.30 – zakończenie imprezy

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także