Warszawa Dzieciom. Warszawskie Dni Energii

Multimedialny Park Fontann, Pomnik I Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka
📅 niedziela 02.06.2019
Warszawa Dzieciom. Warszawskie Dni Energii
W niedzielę 2 czerwca 2019 Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczna Estrada i Fundacja Nasza Energia zapraszają najmłodszych warszawiaków do wielkiego parku pozytywnej energii i dziecięcych zabaw. Z okazji Dnia Dziecka Multimedialny Park Fontann zamieni się w największy plac zabaw w Warszawie.

JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA DZIECI?
Warszawski Dzień Dziecka w tym roku zaprosi najmłodszych do świata muzyki i teatru.
Na najmłodszych czekają m.in.: koncert zespołu Bardzo Duży Dom i Teatrem BAJ, który zorganizuje animacje teatralne, dzięki którym dzieci zapoznają się ze specyfiką teatru lalkowego. Uczestnicy dowiedzą się o różnych typach lalek, sposobach ich animacji oraz przyjrzą się, jak w praktyce wygląda praca aktora z lalką. Na stanowisku Teatru BAJ można będzie twórczo spędzić czas kolorując lub malując oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Strefa warsztatowa pozwoli stworzyć m.in. ilustracje i książeczki przestrzenne, mechaniczne zabawki oraz kostiumy. Zaplanowano również warsztaty bębniarskie, taneczne i warsztaty śpiewu.

Nie zabraknie także atrakcji dla amatorów wozów strażackich, policyjnych motocykli czy supernowoczesnych robotów i pokazów chemicznych.

Na najaktywniejsze maluchy o niespożytej energii czekać będą zajęcia sportowe i zabawy na gigantycznych dmuchańcach.

Szczególnie zapraszamy do parku pozytywnej energii, który odbędzie się w ramach Warszawskiego Dnia Energii. Moc konkursów z nagrodami, warsztatów i edukacji ekologicznej poprzez zabawę. Jak z ziemniaka zrobić baterię, a ze starych części komputera – kolczyki? Jak powstaje smog, co to jest kocioł fluidalny, jak magazynować energie słoneczną i czy istnieje już samochód napędzany wodorem?

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań już 2 czerwca podczas wydarzenia „Warszawa Dzieciom. Warszawski Dzień Energii”.

2 czerwca 2019 o 11:00 – 18:00