Walentynkowa Sobota u Państwa Uphagenów

sobota 14.02.2015

Walentynkowa Sobota u Państwa Uphagenów

O miłości w dawnym Gdańsku, opowiemy w kolejnej edycji historycznych spotkań w Domu Uphagena.
Podczas spotkania, które poprowadzi Gdański Kaper wraz z Garnizonem Gdańsk, w prawdziwie romantycznej atmosferze odbędą się, m. in. prezentacja tańca z epoki, warsztaty pisania własnej, historycznej „walentynki”, a całość zakończy się interesującą opowieścią o dawnych zwyczajach i rytuałach ślubnych, obowiązujących w XVI-XVIII Gdańsku.

Nie zabraknie również cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów szycia historycznego. By uczestniczyć w warsztatach nie trzeba mieć doświadczenia. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały. Warsztaty skierowane są dla osób w wieku od 10 do 100 lat, a szyć będziemy tylko ręcznie. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego na warsztaty obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń, które prosimy wysyłać na adres ola.andziulewicz@wp.pl.

Uwaga!!!  Ze względu na wyższy stopień trudności szytego przedmiotu jakim jest spódnica, zapisy na warsztaty szycia historycznego 14 lutego 2015 obejmują również deklarację udziału w kolejnych warsztatach w marcu 2015!!!

Program walentynkowej „Soboty u Państwa Uphagenów":

Termin: 14 lutego 2015

Miejsce: Dom Uphagena, Salon oraz Duża Jadalnia.

12:00 – 13:00 Prezentacja tańca z epoki – prowadzą Gdański Kaper wraz z Garnizonem Gdańsk.

13:00 – 14:00 Warsztaty pisania listów miłosnych z XVIII wieku – prowadzi Marta Krzyżowska.

13:00 – 15:00 – Warsztaty szycia historycznego. Temat: spódnica. Prowadzi Garnizon Gdańsk.

15:00 – 16:00 – Opowieść o rytuałach i zwyczajach ślubnych w XVI-XVIII Gdańsku – prowadzi Anna Mallek.

Uwaga! Wstęp jest biletowany. Dla każdej pary odwiedzającej Dom Uphagena oraz pozostałe oddziały Muzeum Historycznego Miasta Gdańska w dniu 14 lutego 2015 mamy wyjątkową niespodziankę, w postaci biletu walentynkowego!

Warunki przyznawania biletu walentynkowego: http://mhmg.pl/pl/wydarzenia/wydarzenie/658/bilet-walentynkowy

Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.mhmg.pl, gdzie znajdą Państwo informacje o innych planowanych atrakcjach walentynkowych, dostępnych w pozostałych oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska!

muzeum historyczne miasta gdanska 2016 lato

Dom Uphagena - oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

Godziny Otwarcia:
Wt: 10:00 - 15:00
Śr - Sob.: 10:00 - 16:00
Niedz.: 11:00 - 16:00

Dom Uphagena położony przy ulicy Długiej 12 w Gdańsku jest jedyną w Polsce i jedną z niewielu w Europie kamienic mieszczańskich z XVIII …

Gdańsk, ul. Długa 12

dom.uphagena@mhmg.pl