Wakacyjny cykl warsztatów rodzinnych w Cricotece

Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4 mapa

sobota 24.08.2019

10

Wakacyjny cykl warsztatów rodzinnych w Cricotece

Gry graficzne to przestrzeń wspólnego działania na styku dyscyplin.

Maszyna z krzeseł? Buty na kołach rowerowych? Ogromna trąba? Dzięki obiektom teatralnym z kolekcji Cricoteki budzi się wyobraźnia. Pomysły w tej wyobraźni kiełkują, łączą i przekształcają się w pieczątki, druki na tkaninach, wycinanki, działania znane i nieznane. Pomysły zmieniają się w przygody.

Podczas wakacyjnych warsztatów kolekcja obiektów Kantora stanie się inspiracją do twórczych działań graficznych, bacznej obserwacji otoczenia, eksperymentów z kolorem i kształtem, tworzenia ogromnych instalacji i gier.

Program warsztatów rodzinnych tworzony jest z myślą o aktywnym współuczestnictwie juniorów (dzieci) i seniorów (opiekunów, rodziców, dziadków).

6 lipca, godz.11.00, Druki na torbach

13 lipca, godz.11.00, Notesy, notatniki

20 lipca, godz.11.00, Graficzne stemple

27 lipca, godz.11.00, Gigantyczna wycinanka

3 sierpnia, godz.11.00, Odbicia – lustra i monotypia

10 sierpnia, godz.11.00, Wieszaki

17 sierpnia, godz.11.00, Kolaże

24 sierpnia, godz.11.00, Runęło domino

31 sierpnia, godz.11.00, Żywa marionetka

Bilety: 10 zł/osoba

Do nabycia na stronie internetowej: bilety.cricoteka.pl oraz w kasie Cricoteki

W lipcu warsztaty prowadzić będzie Justyna Droń, pedagożka teatru, autorka koncepcji warsztatów twórczych, publikacji dla dzieci oraz przewodników po wystawach sztuki współczesnej.

W sierpniu warsztaty prowadzić będzie grupa artystyczna Brzuch, w skład której wchodzą: Betina Bożek, Anna Kubik i Weronika Stencel.

W ramach grupy powstają projekty książek ilustracyjnych, albumów z kolażami, grafikami lub zdjęciami, wykonane ręcznie. Wydawane są również książki z eksperymentalnymi tekstami. Celem Grupy Brzuch jest zaprezentowanie przewrotnych, często surrealistycznych, nieoczywistych treści. Artystki rozwijają się poprzez indywidualne wystawy, uczestnictwo w międzynarodowych targach książek artystycznych, prowadzenie warsztatów artystycznych i tworzenie projektów interdyscyplinarnych.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie