Wakacyjne zabawy dla najmłodszych w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

pl. Jana III Sobieskiego 2 mapa

sobota 30.07.2022

12

Wakacyjne zabawy dla najmłodszych w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Po raz kolejny organizujemy dla Was Muzeum pod chmurką, czyli warsztaty w muzealnym ogrodzie! Jak to działa? Na każdy tydzień wakacji przygotowaliśmy inny temat, który będzie realizowany dwukrotnie (z jednym wyjątkiem): w każdy wtorek oraz każdą sobotę w samo południe. W czasie tych letnich spotkań zgłębimy różnorodne dziedziny wiedzy – od przyrodniczej przez archeologiczną aż po sztukę. Odwiedzimy hotel dla owadów, zaprzyjaźnimy się z napotkanymi robalami, wcielimy się w rolę paleontologów odkrywających tajemnice dinozaurów oraz stworzymy unikatowe dzieła sztuki.

zbiórka: przed kasą główną MGB, pl. Jana III Sobieskiego 2
prowadzi: Dział Edukacji, Dział Archeologii
wstęp: 12 zł
obowiązują zapisy w Dziale Edukacji: 32 281 82 94, w. 127

uwaga: w przypadku deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do realizacji zajęć w budynku. Przed zajęciami prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów, który znajduje się na stronie internetowej Muzeum.

Istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowych warsztatów dla grup zorganizowanych.

26 i 30 lipca / godz. 12.00
Tę pszczółkę, którą tu widzicie
Czy to prawda, że te wspaniałe owady wymierają? Jak można im pomóc? Czym jest domek dla robali? I czy pszczoła miodna gwiazdorzy? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania. Do tego dowiemy się, jak zbudować domek dla zapylaczy, a w czasie warsztatów plastycznych każdy stworzy swojego własnego przyjacielskiego owada, którego będzie mógł zabrać do domu.

2 i 6 sierpnia / godz. 12.00
W poszukiwaniu wymarłych zwierząt
Podczas zajęć za pomocą linii czasu opowiemy Wam o najdawniejszych dziejach Ziemi. Ważnym elementem będzie pokazanie zjawiska wymierania, które co jakiś czas spotyka istniejące gatunki. Na podstawie znalezisk i zachowanych skamieniałości zaprezentujemy cały szereg różnych organizmów żyjących na naszej planecie przed milionami lat oraz ich rozwój.

9 i 13 sierpnia / godz. 12.00
Mój przyjaciel robal
Ile na świecie jest owadów, czy mogą być niebezpieczne, czy wszystkie są piękne i czy bez nich życie na Ziemi byłoby możliwe? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w czasie zajęć. Część teoretyczną uzupełnią warsztaty plastyczne. Będzie to również kolejna okazja do sprawdzenia, co dzieje się w muzealnym hotelu dla owadów.

16 i 20 sierpnia / godz. 12.00
Zgadnij, kim jestem
Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wiemy, jak wyglądały dinozaury i inne prehistoryczne stwory? Czy szkielet prawdę Wam powie? No i skąd na przykład wiemy, jakie kolory miały dinozaury? Na naszych zajęciach dowiecie się, że dla dociekliwych naukowców nie ma tajemnic. Razem zabawimy się w paleontologów i zrekonstruujemy mitycznego stwora.

23 i 27 sierpnia / godz. 12.00
Wycieczka w średniowiecze
Kogo z nas nie elektryzują opowieści o zamkach, rycerzach, księżniczkach i damach dworu? Czy życie w średniowieczu naprawdę wyglądało tak, jak przedstawia się je w baśniach i legendach? Zapraszamy na spotkanie z kulturą średniowiecza.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie