Wakacyjne warsztaty: Paczka z Faras płynie Nilem

Muzeum Narodowe mapa

sobota 07.08.2021

Wakacyjne warsztaty: Paczka z Faras płynie Nilem

Stworzymy makietę przyrodniczą Nilu – najdłuższej rzeki świata. Dzięki temu dowiemy się, jaki krajobraz mogli oglądać polscy archeolodzy w Faras, niewielkiej miejscowość w Sudanie, położonej nad Nilem. W czasie, gdy archeolodzy dokonywali niezwykłych odkryć, w pobliskim Asuanie trwała budowa Wielkiej Tamy.
Jakie zmiany w krajobrazie Nilu spowodowało wzniesienie tej zapory?

wstęp wolny / Dziedziniec Lorentza MNW

godz. 12.00–17.00

warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat*

* Formułę warsztatów dostosowaliśmy do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu.

 

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

PACZKA Z FARAS / Wakacyjny cykl zajęć dostosowanych do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu

Paczka to zgrany zespół ludzi. Jak archeolodzy w Faras. Paczka to także przesyłka. Jak skrzynie z zabytkami, które przyjechały do Polski z dalekiego Sudanu.

W tym roku obchodzimy 60. rocznicę rozpoczęcia wykopalisk, które rozsławiły polskich archeologów na całym świecie. W 1961 roku w miejscowości Faras w Afryce naukowcy odkryli katedrę, której ściany były pokryte pięknymi, kolorowymi malowidłami. Dziś można je oglądać w naszym Muzeum. Na wakacje przygotowaliśmy dla Was zadania, dzięki którym poznacie fascynującą historię wykopalisk w Faras, metody pracy archeologa i piękną przyrodę znad Nilu. Zapraszamy w każdą sobotę wakacji między 12.00 a 17.00 na zielony Dziedziniec im. Stanisława Lorentza przy Muzeum Narodowym w Warszawie!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie