Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum Miejskim w Tychach

📅 sobota 16.07.2016
Bezpłatne / obowiązują zapisy
Warsztaty malarskie, lipiec 2012. Fot. Joanna Kucz-Pieczka
Wszystkie zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Obowiązuje rezerwacja.

Zapisy prowadzi Joanna Kucz-Pieczka, tel. 32 327 18 20-22, wew. 27; e-mail: j.kucz@muzeum.tychy.pl

Informacje na temat wszystkich wakacyjnych propozycji Muzeum znajdują się na stronie www.muzeum.tychy.pl oraz na profilu Muzeum na facebooku. W Muzeum, w Urzędzie Miasta, instytucjach kultury oraz w księgarni „Biały Ptak” dostępne są informatory ze szczegółowym programem wakacyjnych wydarzeń.  Program można także znaleźć w gablotach informacyjnych, usytuowanych na terenie miasta (pl. Wolności 1, ul. Hlonda, ul. Grota-Roweckiego, ul. Dmowskiego).

Harmonogram lipcowych warsztatów dla dzieci jest następujący:

16 lipca 2016, godz. 12.00

KLUB POŁUDNIK: Wakacje na klopsztandze
Stary Magistrat, pl. Wolności 1

Zajęcia wypełnią nam zabawy ze słowami pochodzącymi ze ślonskij godki. Uczestnicy dowiedzą się, co to jest szlojder albo nudelkula, a także zagrają w kalambury i stworzą kolorowe, letnie obrazki.

Prowadzenie: Agata Dawidko
Dla dzieci od 6 do 12 lat

21 lipca 2016, godz. 11.00

WARSZTATY MALARSKIE: Pozdrowienia z Puszczy Pszczyńskiej

Stary Magistrat, pl. Wolności 1

Warsztaty towarzyszące wystawie „Tajemnice Puszczy Pszczyńskiej”. Uczestnicy zajęć zapoznają się z pojęciem przypadku w malarstwie, taką też techniką wykonają swoje prace. Ich zadaniem będzie wykonanie projektu zachęcającego do odwiedzenia Puszczy Pszczyńskiej.

Prosimy o zaopatrzenie dzieci w fartuchy zabezpieczające ubranie przed zabrudzeniem

Prowadzenie: Agnieszka Czyżewska

Dla dzieci od 5 do 12 lat

27 lipca 2016, godz. 11.00
WARSZTATY TANECZNE: Tańce i zabawy śląskie

Dawna Młótownia, ul. Katowicka 9

Na warsztaty tańców śląskich do Muzeum zapraszamy dzieci i młodzież. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać dawne dziecięce tańce i zabawy ze śpiewem i muzyką. Nauczą się także tekstów piosenek im towarzyszących, w których zetkną się ze śląską gwarą i z opisem dawnej codzienności.

Prosimy o zaopatrzenie dzieci w wygodny strój oraz obuwie zmienne

Prowadzenie: Iga Fedak