Wakacyjna Zabawa z Głową

Centrum Nauki EXPERYMENT, aleja Zwycięstwa, Gdynia mapa

sobota 06.08.2016 do niedziela 07.08.2016

zabawy z głową experyment

Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza w naukową podróż do świata interaktywnych przygód.

Gdyńskie centrum to niepowtarzalne miejsce, gdzie każdy może zamienić się wzrostem z mamą czy tatą, przeżyć trzęsienie ziemi, ugryźć dźwięk i eksperymentować z nauką do woli. A to wszystko na 3,5 tysiącach metrów kwadratowych wystawy z setkami interaktywnych stanowisk.

Wydarzenia na wystawie

  • Lato to czas beztroski, zabaw i wypraw, ale nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. Dlatego też EXPERYMENT odwiedzą eksperci – Policjanci, Strażacy i Leśnicy. Spotkania z nimi będą obfitowały w pokazy, specjalnie przygotowane gry i aktywności. Wydarzenie Bezpieczny EXPERYMENT będzie niecodzienną okazją do sprawdzenia nie tylko swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ale przede wszystkim do zdobycia nowych sprawności. (Pierwsze wydarzenie z cyklu Bezpieczny EXPERYMENT odbędzie się w dniach 16-17 lipca).
  • Wakacje kojarzą się ze słońcem, plażą i morzem, dlatego gdyńskie centrum zaprasza również na podwodną przygodę. Bałtyk skrywa mnóstwo fantastycznych tajemnic, do których odkrywania EXPERYMENT zachęca wszystkich gości. Jakie stworzenia kryją się w głębinach, a jakie żyjątka można spotkać przy brzegu? Czy istnieją bałtyckie owoce morza? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas wydarzenia Zanurkuj w Bałtyku. (Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia).

Aktywności na wystawie

  • Przestrzeń EXPERYMENTU wypełnią dźwignie, pochylnie, równoważnie, przekładnie, a wszystkie mechanizmy zostaną wprawione w ruch przez aktywnych uczestników. Dla wszystkich gości, którzy odwiedzą EXPERYMENT w soboty, Edukatorzy przygotowali Majstersztyk – czyli animację przy ośmiometrowej ścianie, na której mieszczą się elementy Maszyny Goldberga. (od 9 lipca)
  • W jaki sposób można najszybciej naładować baterie wyczerpane po całym roku szkolnych zmagań? Zbierając pozytywną energię, która wyzwoli się podczas weekendowych, spektakularnych pokazów naukowych prezentujących chemiczne, biologiczne czy fizyczne eksperymenty. Co niedzielę, Edukatorzy przeniosą gości w świat widowiskowych doświadczeń chemicznych, pozwolą zajrzeć do wnętrza człowieka czy zaproszą do zbudowania reakcji łańcuchowej. (od 9 lipca)
  • Codziennie na wystawie pojawi się również stanowisko dnia, które odkryje przed gośćmi tajniki przeróżnych zagadnień – od echolokacji, przez stany skupienia po trzęsienie ziemi. (od 1 lipca)

Nowe wystawy czasowe

  • Wybierając się w wakacje nad morze nie można ominąć PRZYSTANKU EXPERYMENT, na którym, już szóstego lipca, stanie wystawa czasowa – Matematyczny pociąg. Dwadzieścia nowych, interaktywnych stanowisk wciągnie gości w arcyciekawy świat zagadek, łamigłówek i logiki.
  • Każdy z odwiedzających będzie miał również szansę uwolnić swoją kreatywność na goszczącej od czerwca w EXPERYMENCIE wystawie Poruszyć wyobraźnię. Dzięki wykorzystaniu elementów wystawy jako niekonwencjonalnych narzędzi, powstaną oryginalne dzieła w postaci zdjęć, grafik czy iluzji.

ZABAWA z GŁOWĄ czeka na każdego!

Szczegóły wraz z harmonogramem wydarzeń na stronie internetowej experyment.gdynia.pl.

Wszystkie wystawy czasowe oraz aktywności w cenie wstępu do Centrum Nauki EXPERYMENT.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
CN Experyment Gdynia Logo centrum nauki experyment

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy - nie tylko u …

Więcej

Adres:

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 GdyniaKontakt:

58 500 49 94
biuro@experyment.gdynia.pl
http://www.experyment.gdynia.pl

ZOBACZ TAKŻE:latowakacjewarsztaty
Wakacyjna Zabawa z Głową