Wakacyjna Liga Minigolfa 2022 w NoVa Park

Wakacyjna Liga Minigolfa 2022 w NoVa Park

NoVa Park
🗺 mapa
📅 sobota 25.06.2022 do sobota 13.08.2022
Wakacyjna Liga Minigolfa 2022 w NoVa Park
Ruszyły zapisy do Wakacyjnej Ligi Minigolfa, która startuje 25 czerwca w NoVa Park. Letni turniej to cztery rozgrywki, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku 8-11 lat. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, a partnerem akcji jest firma Gozzle.

Wakacyjna Liga Minigolfa to ciekawa propozycja dla dzieci między 8 a 11 rokiem życia, które najbliższe wakacje spędzają w Gorzowie. Cztery turnieje to nie tylko okazja na ciekawe spędzenie czasu wolnego z rówieśnikami, ale także korzyści zdrowotne – uczestnicy turnieju będą diagnozowani pod kątem rozwojowego zaburzenia koordynacji ruchowej. Partner wydarzenia, firma Gozzle – wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu i Uniwersytetem Zielonogórskim – jako pierwsi na świecie naukowo udowodnili przydatność minigolfa w diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce zaburzeń psychomotorycznych u dzieci, stworzyli system pomiarowy, który szybko, tanio i nieinwazyjnie diagnozuje rozwojowe zaburzenia koordynacji oraz opracowali terapię dla dzieci z zaburzeniami koordynacji, która wykorzystuje elementy gry w minigolfa, dzięki czemu można ją stosować w warunkach szkolnych i domowych.

Wakacyjna Liga Minigolfa składa się z czterech turniejów:

  • 25 czerwca 2022 (sobota) – Żużlowy Turniej Minigolfa,
  • 16 lipca 2022 (sobota) – Piłkarski Turniej Minigolfa,
  • 13 sierpnia 2022 (sobota) – Bowlingowy Turniej Minigolfa,
  • 27 sierpnia 2022 (sobota) – Turniej Minigolfa „Pożegnanie Lata”.

Wszystkie turnieje odbywają się w godzinach 12.00-16.00 w Sali Zabaw Acapulco.

Trzech najlepszych zawodników każdego turnieju otrzyma puchar, dyplom i punkty do Klasyfikacji Generalnej. Z kolei trzech najlepszych zawodników całej Wakacyjnej Ligi Minigolfa otrzyma puchar i nagrodę rzeczową: za I miejsce – nagroda o wartości 800 złotych, za II miejsce – 500 złotych i za III miejsce – 200 złotych.

Zapisy do Wakacyjnej Ligi Minigolfa odbywają się w Sali Zabaw Acapulco do 24 czerwca. Aby wziąć udział w Turnieju wystarczy opłacić wpisowe w wysokości 10 złotych. Na każdy turniej obowiązuje limit miejsc – 16 zawodników! Suma zebrana w ramach „wpisowego” w całości zostanie przekazana na cel charytatywny, który wybiorą zwycięzcy Wakacyjnej Ligi Minigolfa.

„W te wakacje chcemy nie tylko bawić się i odpoczywać, ale również edukować. Tym razem –  za pomocą turnieju minigolfa – chcemy zwrócić uwagę, zwłaszcza rodziców, na zagadnienie rozwojowego zaburzenia koordynacji u dzieci. Przez całe lato – od czerwca do sierpnia – będziemy organizować turnieje dla dzieci w wieku 8-11 lat, dzięki którym w przyjemny sposób najmłodsi będą mogli spędzić lato w mieście oraz pokażemy, że minigolf może być świetną terapią dla dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi” – mówi Anna Szcześniak, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie