Wakacyjna Akademia Baśniowej Klasyki w Grotesce!

Teatr Groteska mapa

sobota 28.08.2021 do niedziela 29.08.2021

Wakacyjna Akademia Baśniowej Klasyki

Teatr Groteska przygotował nieocenione, wakacyjne wsparcie dla rodziców i dzieci. Szczególnie dla tych, którzy spędzają letnie miesiące w mieście.

Groteska zaprasza do udziału w Wakacyjnej Akademii Baśniowej Klasyki, w ramach której w każdy weekend sierpnia prezentowane będą klasyczne utwory literatury dziecięcej.

Wakacyjna Akademia to propozycja zagospodarowania wolnego czasu rodzin w sposób niezwykle atrakcyjny i pożyteczny. Ofertą Teatru Groteska powinni obowiązkowo zainteresować się rodzice, którym na sercu leży właściwy i harmonijny rozwój ich dzieci.

Spektakle prezentowane w ramach Akademii zostały starannie dobrane pod kątem ich wartości artystycznych. Wszystkie operują bogatą oprawą scenograficzną i bogactwem kostiumów. Walory widowiskowe i wizualne są ich niezaprzeczalnym atutem. Jeszcze większą wartością spektakli Akademii Baśniowej Klasyki są prezentowane przez nie treści. W prosty i zrozumiały dla Najmłodszych sposób objaśniają podstawowe problemy, dylematy i zawiłości świata, z którymi przychodzi im się mierzyć w codziennym życiu. Spektakle te dają dzieciom narzędzia i sposoby oswajania świata oraz odnajdywania swojej bezpiecznej drogi przy wchodzeniu w dorosłość. Pozwalają wreszcie dokonywać właściwych ocen ludzi i sytuacji oraz dokonywać konstruktywnych wyborów swoich zachowań i postaw.

Tak prezentowana klasyka oparta o uniwersalne wartości, obecne w naszej kulturze od wielu pokoleń, pozwala także łatwiej budować porozumienie między rodzicami i dziećmi. Jest bowiem jednym z niezwykle skutecznych sposobów tworzenia wspólnego, zrozumiałego dla wszystkich systemu wartości.

Na koniec trzeba także wyraźnie podkreślić, że wszystkie poważne prace z zakresu psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży są zgodne w jednym. Obcowanie z teatralnymi opowieściami w sposób skuteczny podnosi poziom ich abstrakcyjnego, kreacyjnego myślenia. Poszerza potencjał emocjonalny i intelektualny uczestników kultury, tym samym znacząco zwiększa ich szanse w dorosłym życiu.

W ramach Wakacyjnej Akademii Baśniowej Klasyki prezentowane będą następujące spektakle:

„Calineczka – niezwykłe przygody” – wzruszająca i pełna ciepła historia, której sednem jest siła empatii. Calineczka pokazuje jak troska o słabszych, współczucie
i pochylenie się nad ich losem może przynieść w naszym życiu niezwykle pomyślne zdarzenia i odmianę  losu. Bohaterka spektaklu daje lekcję prawdziwego człowieczeństwa.

„Tygrys Pietrek” to niezwykle wymowna historia o przezwyciężaniu swoich lęków, stawaniu się dorosłym oraz o braniu odpowiedzialności na swoje barki. Opowiada też
o  dumie i radości, jaką to przynosi.

 „Ładne kwiatki” to wyjątkowo malownicza, pełna wyrazu opowieść o sile i skuteczności solidarnego, wspólnego zmagania się z przeciwnościami świata

„Trzy Świnki” w sposób bardzo sugestywny uczą odróżniania fałszu od prawdy, pozornych wartości od wartości prawdziwych, zachowań nieprzydatnych od tych, które mogą nam znacząco pomóc w trudnych sytuacjach. „Trzy Świnki” to prawdziwa encyklopedia podstawowych życiowych prawd.

Do zobaczenia w Grotesce!

Wakacyjna Akademia Baśniowej Klasyki, przedstawia się następująco:

01.08., godz. 11:00 – Calineczka – niezwykłe przygody

07.08., godz. 16:00 – Ładne kwiatki
08.08., godz. 11:00 – Ładne kwiatki

14.08., godz. 16:00 – Trzy Świnki
15.08., godz. 11:00 – Trzy Świnki

21.08., godz. 16:00 – Tygrys Pietrek
22.08., godz. 11:00 – Tygrys Pietrek

28.08., godz. 16:00 – Trzy Świnki
29.08., godz. 11:00 i 13:00 – Trzy Świnki

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wakacyjna Akademia Baśniowej Klasyki w Grotesce!

Teatr Groteska

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr założyli w 1945 roku wybitni artyści teatru: Zofia i Władysław Jaremowie – reżyserzy, inscenizatorzy i pionierzy nowoczesnego myślenia o …

Więcej

Adres:

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków
Kontakt:

12 633 48 22, 12 631 81 80
rezerwacja@groteska.pl
http://www.groteska.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:patronatpolecamyteatr