Wakacje z Narodowym Muzeum Morskim

Gdańskie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Siedziba główna, Ołowianka, Gdańsk i Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie mapa

piątek 23.06.2017 do piątek 25.08.2017

nmm_wakacje

Wakacje to doskonały czas na odwiedziny ciekawych i inspirujących miejsc. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na wakacyjne zajęcia, realizowane w przestrzeniach muzealnych: w Ośrodku Kultury Morskiej i Spichlerzach na Ołowiance w Gdańsku oraz w Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie.

Podczas wakacyjnych zajęć w gdańskich oddziałach NMM poznamy mieszkańców morskiej głębi i zastanowimy się czy chodzenie po wodzie jest możliwe. Napiszemy pamiętnik z wakacji, zorganizujemy wyprawę w przeszłość i bliżej poznamy wikingów. W Tczewie zastanowimy się, czy łatwiej jest z prądem czy pod prąd, czy w Australii ludzie chodzą do góry nogami i jakie są sekrety wiślanej żeglugi.

Wakacje 2017 w gdańskich oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego

3 lipca – 25 sierpnia 2017 r. (od poniedziałku do piątku)
Godziny: 10.30-12.00 (grupy zorganizowane)
Grupy: do 25 osób
Wiek: 6-13 lat
Cena: 6 zł

Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej

 • Mieszkańcy głębin i podwodne kominy
  Na dnie oceanów, setki a nawet tysiące metrów pod wodą kryją się niezwykłe miejsca przypominające pola dymiących kominów. Chmury, które wydobywają się tam spod dna, to jednak nie dym, lecz gorąca woda pełna minerałów. Czy ktoś lub coś tam żyje? Powstają kolorowo-akrylowe podwodne światy.
  Rezerwacja online
 • Morze w menzurce
  Czy można stworzyć morze w menzurce? Czy chodzenie po wodzie jest możliwe? Czy tęcza powstaje tylko po deszczu? Na te i na inne kilka innych pytań, odpowiedź będzie można uzyskać podczas fizyczno-chemicznych warsztatów przygotowanych w naszym muzeum.
  Rezerwacja online
 • Wakacyjne podróże po świecie
  Na każdych zajęciach podróżujemy do innego zakątka ziemi i odkrywamy jego tajemnice. Zwiedzamy odległe kraje, poznajemy tamtejsze społeczności, ich kulturę i zwyczaje. Dzieci z podróży przywożą oryginalne pamiątki i nowe umiejętności, a przede wszystkim wiedzę o świecie
  Rezerwacja online

Miejsce: Spichlerze na Ołowiance

 • Pamiętnik z podróży – gra muzealna
  Uczestnicy zajęć będą mogli poznać najciekawsze miejsca, do których żeglowały statki z Gdańska. Dowiedzą się co przywożono do Gdańska drogą morską, a jakie towary trafiały do grodu nad Motławą dostarczane Wisłą. Z podróży, którą uczestnicy odbędą z kupcem Joachimem, powstanie pamiętnik, który będzie ciekawą pamiątką z pobytu w Narodowym Muzeum Morskim.
  Rezerwacja online
 • Bitwy morskie – wyprawa w przeszłość
  Tworzymy wielkoformatową grę planszową. W warsztatach plastycznych wspólnie zaprojektujemy grę planszową i pionki wyobrażające średniowieczne statki. Następnie rozpoczniemy wspólną zabawę, „przepływając” Motławą i Martwą Wisłą do Morza Bałtyckiego.
  Rezerwacja online
 • Sagi wikingów
  Kim byli słynni władcy mórz? Jak przebiegały wyprawy „na wiking”? Podczas zajęć poznamy bogaty świat legend rodem z norweskich fiordów, dowiemy się także, jak wyglądał pierwszy urodzinowy prezent małego wikinga, kto nosił kalosze chroniące przed żmijami i jaka przygoda spotkała gościa, który zabłądził w domu wodza.
  Rezerwacja online

  Wakacje 2017 w Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

4 lipca – 25 sierpnia 2017 r. (od wtorku do piątku)
Godziny: 9.30-10.30 oraz 11.00-12.00 (grupy zorganizowane)
Grupy: do 20 osób
Wiek: 6-13 lat
Cena: 6 zł

Miejsce: Centrum Konserwacji Wraków Statków

 • Z prądem i pod prąd
  Skąd się bierze prąd w przyrodzie? Czy zwierzęta mogą wytwarzać impuls elektryczny? Podczas zajęć dzieci poznają naturalne źródła energii, przekonają się, jak za pomocą owoców uruchomić zegarek i zapalić żarówkę. Wykonają kolorowy wiatraczek napędzany wiatrem, sprawdzą czy z prądem jest zawsze łatwiej niż pod prąd.
  Rezerwacja online
 • Jajko Kolumba – dylematy odkrywcy
  Czy w Australii ludzie chodzą do góry nogami, a żeglarze zawsze dopływają do celu? Podczas zajęć dzieci poznają trasy rejsów najsłynniejszych odkrywców, dowiedzą się kim był Krzysztof Kolumb i jaki kontynent odkrył. Przy pomocy kolorowych stempli stworzą mapy, planując swój wymarzony rejs.
  Rezerwacja online

Miejsce: Muzeum Wisły

 • W sieci zagadek – detektywistyczna gra muzealna o Wiśle
  Uczestnicy zajęć poznają tajemnice wiślanej żeglugi rozwiązując zagadki i rebusy, a także wykonując różne zadania wymagające kreatywności i spostrzegawczości.
  Rezerwacja online
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
narodowe muzeum morskie gdansk logo

Narodowe Muzeum Morskie

 

Misją Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku jest ochrona kulturowego i technicznego dziedzictwa morskiego realizowana poprzez gromadzenie i zabezpieczanie zabytków związanych ze szkutnictwem, okrętownictwem, żeglugą rzeczną i morską, rybołówstwem, żeglarstwem, militarystką i edukacją morską oraz upowszechnianie …

Więcej

Adres:

ul. Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk

Kontakt:

centrala: 058 301 86 11; sekre
info@cmm.pl
http://www.cmm.pl
facebook