Wakacje z Muzeum Śląskim

Muzeum Śląskie, ul. Dobrowolskiego, Katowice mapa

poniedziałek 01.08.2016 do środa 31.08.2016

Wakacje z Muzeum Śląskim

Jakie są zagadki starej kopalni? Co jest potrzebne do prowadzenia wykopalisk? Jak żyło się mieszkańcom tradycyjnego familoka?

Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy wakacyjnych spotkań i warsztatów organizowanych w Muzeum Śląskim. Czekają nas pełne emocji podróże do świata nietuzinkowych osobowości, a także wyprawy w czasy pary i elektryczności.

Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów plenerowych dla rodzin z dziećmi uczestnicy poczują się jak prawdziwi archeolodzy – będą poszukiwać ukrytych w ziemi skarbów, nauczą się postępować ze znaleziskami. Spróbują też zrekonstruować przedmiot na podstawie znalezionego fragmentu i odpowiedzieć na tytułowe pytanie, co to było. W sierpniu zapraszamy do wspólnego grania w gry planszowe, przy okazji można będzie poćwiczyć śląskie słówka i dowiedzieć się, jak żyło się mieszkańcom tradycyjnego familoka. Strefa gier będzie dostępna w godzinach zwiedzania, a grać będzie można w otoczeniu barwnych dzieł samorodnych twórców w Galerii plastyki nieprofesjonalnej – na tle śląskich pejzaży, górniczych miast i miasteczek.

CZY WIESZ, CO TO BYŁO? ZABAWY Z ARCHEOLOGIĄ

Warsztaty plenerowe dla dzieci i rodzin z dziećmi

6-7 i 13-14 lipca / godz. 10.30 / Czas trwania ok. 1,5 godziny / Opłata za udział w warsztatach  7 zł.

Liczba uczestników ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 32 213 08 70.

STREFA GIER PLANSZOWYCH

Sierpień / godz. 10.00-20.00 / Galeria plastyki nieprofesjonalnej

W ramach biletu wstępu do muzeum.

Nowe-logo-Muzeum-Slaskie

Muzeum Śląskie

W ciągu ostatnich 20 lat w Muzeum Śląskim w Katowicach zgromadzono ponad 75 tys. eksponatów. Najcenniejsza kolekcja to Galeria Malarstwa Polskiego (233 obrazy) z przełomu XIX i XX wieku. Poszczególne działy merytoryczne (archeologii, etnografii, historii, …

ul. T. Dobrowolskiego 1