Wakacje z Klubem Kultury Łokietek

Klub Kultury Łokietek, ul. Wł. Łokietka 267 mapa

poniedziałek 25.06.2018 do piątek 13.07.2018

200 zł / os. / tydzień

Wakacje z Klubem Kultury Łokietek

Przekonajcie się razem z nami, że lato w mieście nie musi być nudne! Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat (roczniki 2011-2005) do uczestnictwa w zajęciach na początku wakacji. Przygotowaliśmy trzy turnusy z trzema zupełnie różnymi tematami przewodnimi. Dobierzcie je do zainteresowań i temperamentu swojego dziecka, a my się postaramy żeby codziennie uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Zajęcia odbywają się w godz. 9:00-15:00 (w dniu wycieczki dłużej do ok. 17:30-18:00).

I turnus: planszówki
25 – 29 czerwca

Nie tylko będziemy grać, ale i poznawać mechanikę gier oraz to, co sprawia, że w daną grę… po prostu gra się dobrze. Stworzymy swoje własne planszówki inspirowane znanymi i lubianymi tytułami takimi jak Dixit i Carcassonne. Uczestnicy podejmą też wyzwanie by wymyślić od podstaw swoją planszówkę. Czy się uda? Na pewno pomoże nam w tym wizyta w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej i oprowadzaniu po wystawie „Wyspiański”. Domyślacie się jaki będzie temat tej gry?

Tydzień z planszówkami urozmaicą działania plastyczne. Przecież gra musi nie tylko bawić ale powinna być też pięknie wydana… Popracujemy na estetyką, użyjemy dziecięcej wyobraźni i doświadczenia naszych instruktorów i stworzymy niezłą kolekcję. A może uda się narysować mapę średniowiecznej osady i zamienić w królów i królowe? Wszystko jest możliwe!

Podczas całego tygodnia nie zabraknie też ruchu i zabaw. Przygotowaliśmy letni drużynowy turniej, w którym oprócz sprawności fizycznej trzeba będzie pokazać siłę… umysłu.

Na koniec zabierzemy Was na wycieczkę do Zamku w Pieskowej Skale na specjalnie dla nas przygotowaną lekcję muzealną i zwiedzanie komnat oraz krótką wizytę w Ojcowskim Parku Narodowym połączoną z próbą zdobycia Odznaki Przyjaciela Parku Narodowego.

II turnus: taniec
2 – 6 lipca

W drugim tygodniu zapraszamy miłośników tańca oraz ruchu. Nie trzeba być doświadczonym tancerzem lub tancerką – każde dziecko da sobie radę. Szykujemy porządną dawkę tanecznej mieszanki: będzie hip hop i taniec nowoczesny, a także elementy baletu, tańca współczesnego i jazzu. Zajęcia podzielone będą na dwa bloki, z przerwą na złapanie oddechu – łącznie planujemy 8 godzin tańca z finałowym występem we własnoręcznie zrobionych strojach.

Relaksować się będziemy w pracowni plastycznej (słyszeliśmy, że odwiedzi nas stado jednorożców i baletnic!) oraz podczas drużynowych zabaw i rozgrywek.

Odwiedzimy Dom Józefa Mehoffera, w którym podczas lekcji muzealnej dowiemy się co się kryje w cieniu wiązu. Czeka nas też całodzienna wycieczka w dość odległe strony. Pojedziemy aż do Cieszyna, gdzie wcielimy się w rolę… archeologa. To będzie aktywny tydzień pełen wrażeń!

III turnus: plastyka
9 – 13 lipca

W ostatnim tygodniu naszych wakacji zamienimy się w młodych artystów: malarzy, krawców i rękodzielników. W programie: szycie, decoupage, filcowanie, malarska abstrakcja, papierowe cuda i dużo, dużo więcej. Po cichu mamy nadzieję, że ten tydzień będzie początkiem niejednej artystycznej kariery! ,

W przerwach między zdobywaniem nowych umiejętności czas umilą nam planszówki, zabawy, drużynowy turniej oraz pokaz eksperymentów chemicznych.

Odwiedzimy też najnowszą wystawę w Kamienicy Szołayskich „Kraków 1900” i dowiemy się jak wyglądał Kraków 100 lat temu.

Na koniec zabierzemy Was na wycieczkę do Zamku w Pieskowej Skale na specjalnie dla nas przygotowaną lekcję muzealną i zwiedzanie komnat oraz krótką wizytę w Ojcowskim Parku Narodowym połączoną z próbą zdobycia Odznaki Przyjaciela Parku Narodowego.

**********************************************************************************

W programie każdego turnusu:

warsztaty tematyczne, 1x całodzienna wycieczka autokarowa (z obiadem), 1x wyjście do jednego z krakowskich muzeów, gry i zabawy (animacje, quiz, zabawy na świeżym powietrzu).

W środku dnia przerwa na II śniadanie i na przekąskę (we własnym zakresie).

Opłata: 200 zł / os. / tydzień

Opłaty dodatkowe: kieszonkowe na wycieczkach oraz bilety MPK.
Wszystkie materiały potrzebne do zajęć są wliczone w cenę.

Honorujemy KKR3+ oraz KKR N – zniżka -50%

ZAPISY odbywają się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY https://lokietek.dworek.eu/zapisz-sie/

Więcej informacji pod nr tel. 533 383 300 oraz mailowo lokietek@dworek.eu

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Klub Kultury Łokietek filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

„Łokietek” Mieści się w Toniach, blisko granicy Krakowa z Zielonkami, w świeżo wyremontowanym budynku. W ofercie Klubu znajdują się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także wydarzenia skierowane do całych rodzin takie …

Więcej

Adres:

Klub Kultury „Łokietek”
ul. Wł. Łokietka 267


Kontakt:

533 383 300
lokietek@dworek.eu
http://lokietek.dworek.eu