Wakacje z archeologią, Bytom

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy ul. W. Korfantego 34 mapa

środa 24.08.2016 do czwartek 25.08.2016

Wakacje z archeologia Bytom

Bytom uzyskał prawa miejskie 3 lata wcześniej niż Kraków, w 1254 roku. Zastanawialiście się, jak wówczas wyglądał i co było wcześniej – przed założeniem miasta, gdy istniał gród na Małgorzatce?

Wakacje z archeologią cz. II

W środę, 24 sierpnia zapraszamy do Muzeum Górnośląskiego na pierwsze z dwóch warsztatów Wakacje z archeologią. Uczestnicy zajęć wezmą udział w grze terenowej Podróż w czasie – Bytom tysiąc lat temu. Będą szukać, badać, poznawać dzieje miasta, wcielając się w rolę archeologów.

Wakacje z archeologią cz. II

W czwartek, 25 sierpnia do Muzeum Górnośląskiego zawita Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Biały Kruk” z Rudy Śląskiej, która zaprezentuje życie codzienne we wczesnym średniowieczu. Na uczestników warsztatów Wakacje z archeologią cz. II czekają zabawy i konkursy.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 6 zł. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 24 i 25 sierpnia 2016 (środa i czwartek), godz. 11.00
Miejsce: gmach przy ul. W. Korfantego 34 – Sala Kolumnowa, ogród
Prowadzący: Beata Badura
Koszt: 6 zł