Wakacje w Muzeum Zabawek i Zabawy, Kielce

Muzeum Zabawek i Zabawy, plac Wolności, Kielce mapa

poniedziałek 04.07.2016 do piątek 29.07.2016

5 zł, 15 zł, konieczna rezerwacja

Apteka Sztukli w Muzeum Zabawek i Zabawy, Kielce

W lipcu zapraszamy do Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Apteki Wyobraźni na warsztaty wakacyjne.

Warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy, godz. 10.00 – 13.00, cena 15 zł/ osoba za dzień

 

06.07 – 08.07 i 12.07 – 15.07, warsztaty „Biżuteriowe wariacje”, podczas których dzieci będą miały okazję własnoręcznie wykonać np. bransoletkę, broszkę, korale czy pierścionki. Dowiedzą się jak na przestrzeni historii ewaluowała moda na biżuterię. Wykonają biżuterię według swojego projektu z różnych ciekawych materiałów.

 

19.07 – 22.07 i 26.07 – 29.07, podczas cyklu zajęć „Zabawa – sztuka, sztuka – zabawa” uczestnicy zapoznają się z podstawami historii sztuki. Zaprezentowane zostaną rozmaite kierunki malarstwa i rzeźby – dzieciaki dowiedzą się czym jest: impresjonizm, kubizm, popart, street art, readymades, co tworzyli: Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Joan Miro, Marcel Duchamp, Gustaw Klimt, Jackson Pollock, Andy Warhol itd. Będziemy rzeźbić w glinie, ozdabiać, malować. Wykorzystamy wiele ciekawych i nietypowych materiałów, a także zrobimy zabawki w stylu Adama Słodowego.

 

Warsztaty w Aptece Wyobraźni (ul. Mickiewicza 1), godz.: 10.00, 12.00, 14.00, cena 5 zł/osoba

 

05.07 – 08.07 w pierwszym tygodniu zapraszamy na spotkanie z baśnią i bajką pod hasłem „Zabawa z baśnią”. Podczas zajęć będzie można obejrzeć bajki z kliszy z projektora „Ania”: „Królewnę Śnieżkę”, „Babuleja i Babulejkę”, „Siedmiomilowe buty”, „Dziewczynkę z zapałkami”, „Latający kufer”, „O panu Twardowskim” i wiele, wiele innych. Wspólne czytanie połączone będzie z ćwiczeniami, zajęciami plastycznymi oraz zabawami ruchowymi, które przybliżą dziecięcą literaturę.

 

12.07 – 15.07 „Zabawa z zagadką”, wyzwania będą dostosowanie do wieku i ilości uczestników. W zajęciach mogą brać udział dzieci wspólnie z rodzicami. Wśród zadań nie zabraknie gier logicznych i planszowych. Zagadki jako forma zabawy znane są od setek lat, kiedyś bawiły zarówno wytworne damy jak i dzieci, dziś mogą umilać czas ale i przyczynić się do rozwoju kreatywności.

 

19.07 – 22.07 „Zabawa słowem”, zajęcia skierowane do młodszych i starszych dzieci. Oprócz humorystycznych zabaw i gier językowych z wykorzystaniem muzyki i rekwizytów będzie można poćwiczyć swoje ciało zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele…..”. Warsztaty od stóp do głów przepełnione dużą dozą dobrego humoru.

 

26.07 – 29.07 „Zabawa z wyobraźnią” to przede wszystkim świetna rozrywka w miłej atmosferze, a przy okazji doskonały trening twórczego myślenia, improwizacji i duża dawka kreatywności. Podczas warsztatów zmierzymy się z prostymi zadaniami aktorskimi, weźmiemy udział w nietypowych grach i zabawach. Puścimy wodzę fantazji zupełnie na nowo interpretując wiersze i piosenki.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr tel.: 41 343 37 15

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach - atrakcje dla dzieci Kielce

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Jesteśmy największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce. Na 631 m kwadratowych powierzchni wystawienniczej prezentujemy kilka tysięcy eksponatów. Zwiedzający mogą obejrzeć kilkanaście wystaw, m.in. zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Dokładamy wszelkich …

Więcej

Adres:

25-367 Kielce
Plac Wolności 2Kontakt:

41 34 33 700
poczta@muzeumzabawek.eu
http://www.muzeumzabawek.eu
facebook

Wakacje w Muzeum Zabawek i Zabawy, Kielce