Wakacje w Muzeum: Świetlisty lazur  – warsztaty z tworzenia witrażu

📅 piątek 08.07.2022
🎫 15zł
Wakacje w Muzeum: Świetlisty lazur – warsztaty z tworzenia witrażu
Kiedy myślimy o barwach wakacji, niebieski może wydawać się skojarzeniem dość nieoczywistym. Tymczasem latem towarzyszy nam nieustannie, kiedy patrzymy na bezchmurne niebo, zażywamy morskich kąpieli czy objadamy się jeżynami. Podczas tegorocznych wakacyjnych warsztatów w Muzeum Miasta Gdyni wspólnie odkryjemy wszystkie jego odcienie.

W lipcowe piątki od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w wieku od 8 do 13 lat na zajęcia z cyklu „Wakacje w Muzeum”. W tym roku szczególną uwagę zwrócimy na środowisko, dlatego warsztaty rozpoczną się rozmowami na temat ekologii, a następnie uczestnicy stworzą wyjątkowe domowe dekoracje, korzystając z niebieskich pozostałości po wystawach i zużytych tworzyw sztucznych.

W piątek 8 lipca od godziny 12 do 14 wakacje rozpoczynamy w poszukiwaniu długo oczekiwanego światła słonecznego. Uczestnicy warsztatów „Świetlisty lazur” skorzystają z jego licznych właściwości tworząc niewielkie witraże własnego projektu, w pełni wykonane z odpadków.

Bilety są dostępne w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie  bilety.muzeumgdynia.pl.

Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można kierować do Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na jeden z podanych numerów: 58 662 09 35/36/37.