Wakacje w Muzeum Narodowym!

Muzeum Narodowe w Warszawie mapa

piątek 26.08.2016

dziecko: bilet do MNW 1 zł, opiekun: 15 zł

lato w muzeum narodowym 2016 wakacje swieykowskikobieta

29 czerwca 2016 roku rozpoczyna się cykl Wakacje w Muzeum – specjalny letni program, który zorganizowaliśmy z myślą o najmłodszych gościach. Zabierzemy dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunów w artystyczną podróż.

Nie ruszając się z Muzeum, zwiedzimy dalekie kraje i odległe epoki. Dotrzemy do wczesnochrześcijańskiej katedry w Faras w Sudanie, renesansowych włoskich miast, wyruszymy okrętem na spienione morze, a nawet trafimy na pole średniowiecznej bitwy!

Najmłodszych zapraszamy również na wystawę czasową „Brescia. Renesans na północy Włoch”. Przygotowaliśmy dla nich warsztaty poświęcone renesansowej sztuce portretowania.

WAKACJE W MUZEUM / Zajęcia dla dzieci od 5. roku życia

18 sierpnia / piątek / 12.00
Muzeum z widokiem na las
Pejzaże to obrazy przedstawiające krajobrazy, widoki natury bądź miasta. Artyści wiernie kopiowali odwiedzane przez siebie miejsca lub dodawali fantastyczne elementy zaczerpnięte z wyobraźni. Ich prace najczęściej kupowali turyści na pamiątkę z wakacji, a także ci, którzy marzyli o dalekich wędrówkach. Podczas zajęć wyruszymy w artystyczną podróż po odległych miastach, morzach i kniejach (zapisy* od 25 lipca i 8 sierpnia).
26 sierpnia / środa / 12.00
Archeologiczna przygoda w Faras
Zapraszamy na wyprawę śladami profesora Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa. Udamy się do Faras, gdzie w piaskach pustyni profesor odkrył… katedrę. Dowiemy się, jak wyglądały wykopaliska, jakich narzędzi używali archeolodzy i dlaczego wyprawa profesora była także misją ratunkową (zapisy* od 1 i 16 sierpnia).
17 i 24 sierpnia / środa / 12.00
Moje Muzeum
Muzeum Narodowe w Warszawie powstało w 1862 roku. Od tamtego czasu wiele się w nim wydarzyło. Poznamy ciekawą historię tej instytucji kultury, odpowiemy na pytania, co to jest muzeum, po co powstało i jak gromadzi swoją kolekcję (zapisy* od 8 i 16 sierpnia).
19 i 25 sierpnia / piątek/ 12.00
W pracowni rzeźbiarza
Z czego można zrobić rzeźbę? Z kamienia, drewna, brązu… i z klocków Lego! Artysta w swojej pracy może posługiwać się najróżniejszymi technikami i używać w tym celu rozmaitych materiałów. Podczas spotkania przekonamy się, jak fascynująca jest praca rzeźbiarza (zapisy* od 8 sierpnia i 16).
*Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00, tel. 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo: edukacja@mnw.art.pl

Muzeum Narodowe w Warszawie - warsztaty dla dzici i rodzin, warsztaty dla szkół i przedszkoli.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Zapraszamy na wirtualny spacer po Muzeum Narodowym w Warszawie