Wakacje w Muzeum

Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1 mapa

piątek 26.08.2016

wakacje w muzeum 2016.indd

W piątki zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na letnie warsztaty  Zaprojektuj to!, towarzyszące wystawie Polskie Projekty Polscy Projektanci: Marek Cecuła. Podczas zajęć zwiedzimy ekspozycję i zagramy w grę w typie memory z kartami, na których znalazły się projekty artysty. [Oferta dla dzieci w wieku 7-12 lat. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy. Wstęp 5 zł \ uczestnik] *

19.08 Recyklingowa mozaika

Czym jest mozaika, kiedy powstała i czy łatwo jest ją przygotować? Wspólnie poszukamy pomysłów inspirując się dziełami Marka Cecuły. Wybierzemy kolor, fakturę i kształt. Obudzimy naszą wyobraźnię i stworzymy piękne obrazki w kawałkach!

26.08 Mali kuratorzy

Katalog wystawy to wydawnictwo towarzyszące ekspozycji w muzeum. Zawiera notę biograficzną artysty, fotografie dzieł oraz informacje o ich pochodzeniu. A jak będzie wyglądać katalog do wystawy stworzony przez dzieci? W trakcie warsztatów dokładnie przyjrzymy się wystawie, wybierzemy dzieła, które wywołają najwięcej emocji oraz stworzymy notę biograficzną artysty.

* Zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum (Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1), telefonicznie: 58 662 09 35/36/37 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

Wakacje w Muzeum

Muzeum Miasta Gdyni

Na styku morza i lądu stoi nowoczesny budynek z jasnego piaskowca formą przypominający statek - to nowa siedziba Muzeum Miasta Gdyni otwarta uroczyście 16.11.2007 r. w obecności ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wydarzenie to zakończyło …

Muzeum Miasta Gdyni